Fantaziler ve Korkuk - Metin Fidan - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 04-16-2011 (08:01)   Son Mesaj: 04-16-2011 (08:01)    Cevap: 0    Gösterim: 497  

04-16-2011

Fantaziler ve Korkuk - Metin Fidan - Ana Fikri

Yayınevi: Ariya Yayıncılık
    Basım Tarihi: Mart 2006
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Güç ve keyif verecek düşüncelerle meşgul olabilmek için, mükemmel bir konfor gerekmiyor. Eğri büğrü bir bahçe duvarının üstünde oturarak, bir ağacın çatal dalında tüneyerek de düş gördüğüm, kolayca hayal kurabildiğim günler oldu.. Balkonda duran eski koltuğun, hiçbir kabahati yoktu. Kalktım, içeriye girdim. Bardağımı, kültablasını filan alarak geriye döndüm, tekrar oturup rahatlamaya çalıştım Bu tür şeylerin, ancak çalışmakla olabileceği düşüncesi yoruyor belki insanı. Uyumaya çalışmak, rahatlamaya çalışmak, sakin olmaya çalışmak! Hep böyle söylerler.. Eh, ben de öyle yaptım mecburen. Üzerine getirdiklerimi koyduğumu sandalyeyi, ayağım çarpmasın diye kenara iteleyip, koltuğumda arkama yaslandım. İyice kaykıldığımda, ön tarafındaki süngeri azalmış tahta kısım, kalça kemiğime denk geliyordu. Doğruldum, bir bacağımı bükerek koltuğun içine, yanıma aldım, öyle oturdum. Evet, istersem gerçekten rahatlayabilirim. Çünkü, olağanüstü bir öneriymiş gibi insanlara devamlı sunulan, şöyle sihirli formüller mevcuttur ya: Çok istersen, istediğin herşeyi yapabilirsin!.. Böyle gelişigüzel laflar edip, istemelerin sınırsızlığını hiç hesaba katmadan, bir de herşey diyerek saçmasapan bir genellemeyle konuşmak.. Lafın yuvarlaklığını azaltıp biraz keskinleştirmek için, şu da tavsiye edilsin bari öncesinde: İstediğin her gerçeği hemen, hiç çekinmeden düşleyebilirsin..emen, hiç çekinmeden düşleyebilirsin! On yılı aşkın bir süredir çeşitli mizah dergilerindeki yazıları, karikatürleri ve çizgi hikayeleri, özellikle de Leman dergisindeki Ayrıntılar başlıklı köşesiyle tanıdığımız Metin Fidan ilk öykü kitabıyla okurlarıyla buluşuyor. Metin Fidan hiç çekinmeden düşlediklerini ilk kez okurlarla paylaşıyor.

Diğer "Metin Fidan" Kitapları:

1. Pantolon

Fantaziler ve Korkuk - Metin Fidan - Ana Fikri Yorumları