Biri Beni Öldürsün - Tamer Erol - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 04-16-2011 (06:50)   Son Mesaj: 04-16-2011 (06:50)    Cevap: 0    Gösterim: 682  

04-16-2011

Biri Beni Öldürsün - Tamer Erol - Ana Fikri

Biri Beni Öldürsün - Tamer Erol - Özeti, Biri Beni Öldürsün Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Edebiyat ve Eleştiri Kitaplığı
    Basım Tarihi: Mart 2008
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

Çocuğunuz gülerken gözlerinden soluyorSevgiliniz sevişirken soluyorKırmızı bir renk aklınızdayken, renk soluyorBir kelebek gözünüzün önünde uçarken SoluyorArabayla giderken araba duruyor, yol soluyorDenize olta attınızDeniz bir balık verecekDeniz soluyorGüneş üstünüzde dördüncü saatindeykenBir rüzgar daha ilk saniyesindeYüzünüze eserken soluyorKuş kanatlarını ilk çırptığında Gökyüzü soluyorAçlıktan ölmek üzeresinizBiri size sıcak bir ekmek veriyorElinizde ekmek varkenHayat soluyor."Ülkemizin gerçeklerinden kaçan günümüz romanına bir tepki Biri Beni Öldürün. On binlerce insanın ölmesine neden olan yoğun şiddetin yaşandığı bu coğrafyanın yaraları üzerinde cesaretle gezinen, gerçeküstü öğelerin gerçekle karıştığı, dağın kentle yoğrulduğu bir solukta okunacak roman..."

Biri Beni Öldürsün - Tamer Erol - Ana Fikri Yorumları