Beyaz Devrim Kalemle Başlar - Emine Şenlikoğlu - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 04-16-2011 (00:50)   Son Mesaj: 04-16-2011 (00:50)    Cevap: 0    Gösterim: 642  

04-16-2011

Beyaz Devrim Kalemle Başlar - Emine Şenlikoğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Mektup Yayınları
    Basım Tarihi: Ekim 2007
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Bazı okuyucularım telefonda, bazıları da konferanslarımda bana yazar olmakla ilgili sorular soruyorlar. "Ben bu konuda cevap verecek konumda değilim." desem de ikna olmuyorlar, ne biliyorsam o kadarım anlatmamı istiyorlar. Sorular ve cevaplar yıllarca devam etti, hâlâ devam ediyor. Yıllar sonra, bir edebiyatçı iddiasıyla değil ama, yazarın neler yapmaması gerektiğini (en azından bazı yanlışları) öğrenmiş biri olarak bildiklerimi yazmaya karar verdim. Deneme yanılma yoluyla eide edilen bilgiler, yazar adayları için çok önemlidir. Yazar olmak isteyenlere, kitap yazmayı düşünürken daima, zihnimden yazmakla ilgili hatalar geçiyordu. Eğer yazmaya başlamadan önce, yani elinizdeki bu kitap gibi bir kitap okusaydtm ben yapmış olduğum yazım kuralları hatasından da, kitap tekniği konusundaki hatalardan da -en azmdan kısmen- kurtulur,edebiyatta hatasız, ama akideden habersizlerin diline düşmezdim. * * * Yazdım, çünkü; Emeklerin ziyan edilmesine belki tahammül edebilirim, Takat umutların ziyan edilmesine asla... Zira umutların yıkılması, coşkuyla ayakta duranlar için riiiıuaııırı yıkılması demektir.

Diğer "Emine Şenlikoğlu" Kitapları:

1. İmamın Manken Kızı
    2. Merhamet
    3. Bir Gönül Macerası
    4. Eşler Arası İlişkide İletişim Stratejisi
    5. Maria
    6. Çin İşkencesi
    7. Vicdan Azabı
    8. Kadınları Kadınlar da Eziyor

Beyaz Devrim Kalemle Başlar - Emine Şenlikoğlu - Ana Fikri Yorumları