Hayale Yelken Açmak - Türkan Sayınalp - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 04-16-2011 (00:40)   Son Mesaj: 04-16-2011 (00:40)    Cevap: 0    Gösterim: 566  

04-16-2011

Hayale Yelken Açmak - Türkan Sayınalp - Ana Fikri

Yayınevi: Avcıol Basım Yayın
    Basım Tarihi: Kasım 2008
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

Giresun doğumlu bir subay kızı olan Türkan Sayınalp, Ankara Kız Lisesi ve Ankara Hukuk Fakültesi ni bitirdikten sonra mesleğinde çalışmaya başlamıştır. Yargıtay Tetkik Hakimliği nden emekli olan yazar hâlen İstanbul - Kanlıca da yaşamaktadır. Islak kaldırıma savrulan ıslak sonbahar yaprakları üzerinde yalnızlığıyla yürüyordu: - Güzelliğinin farkındayım sonbahar.. Ağaç dibinde üst üste yığılan ince uzun, altın sarısı söğüt yapraklarının.. Suya halkalar çizen damlalarının.. Rüzgarda yaprakları ters dönen çınarlarının.. Mutlu muydu mahzun muydu bilemiyordu. Bir şeylerin özlemi vardı içinde: - Ah ne olurdu yeniden çocuk olsaydım.. Karnemle eve koşsaydım.. Annemle babam satranç oynarken Salka Valka nın, Düello nun birbirine karışan satırlarına gözlerimden uyku aksaydı. Filbahrimiz yeniden açsaydı.. Bütün ruhumla Anna Frank ın Hatıra Defteri ni seyretseydim.. Kollarımla dizlerimi kavrasam, tesbih böceği gibi kıvrılsam, Moldau ı dinleseydim. Babamın o sıcak, şefkat dolu mektuplarını tekrar tekrar okusaydım. İsterse dışarıda diz boyu kar olsun.. Rüzgâr dallarda uğuldasın.. Aydede kandilini yakmasın. Yaz tatili yapmasam da olurdu.. Annemle babamın kanatları altında o güven yeterdi bana. Yaşlılık Erken Çalmadın mı Kapımızı ve Yıllarca Yeni Yıllardan sonra Hayale Yelken Açmak yazarın üçüncü romanıdır.

Diğer "Türkan Sayınalp" Kitapları:

1. Yıllarca Yeni Yıllar

Hayale Yelken Açmak - Türkan Sayınalp - Ana Fikri Yorumları