Binbir Gece Mektupları - Murat Gülsoy - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 04-16-2011 (00:10)   Son Mesaj: 04-16-2011 (00:10)    Cevap: 0    Gösterim: 953  

04-16-2011

Binbir Gece Mektupları - Murat Gülsoy - Ana Fikri

Yayınevi: Can Yayınları
    Basım Tarihi: Mart 2003
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Binbir Gece Mektupları ndaki öyküler, tıpkı Binbir Gece Masalları nda olduğu gibi düşlerin, hayallerin, inanılırla inanılmazın birbirine dolandığı, gerçeküstü bir uzama götürüyor okuru. Alabildiğine özgür bir anlatımla, yabancısı olduğumuz, ama bir o kadar da kendimize yakın bulduğumuz insanların iç dünyalarının kapılarını aralarken, kendi içimizde kilit altında tutulmuş duyguları, saplantıları, korkuları, fantezileri de özgür bırakıyor. İç içe açılan hikayeler, hepimizin hikayesinin gerisinde başka hikayeler barındığını gösteriyor. Her hikaye kendi gerçeğini yaratıyor ve biz o gerçeğin içinde, o hikayeyi sahiplenerek yol alıyoruz. Murat Gülsoy, bizi hikayelerin gerisindeki o sınırsız artalanda dolaştırırken, okuduğumuzun belki de bizim hikayemiz olduğunu düşünüyoruz. Tıpkı Şehrazat ın, ölümünü erteletebilmek için anlattığı Binbir Gece Masalları gibi Murat Gülsoy un mektupları da kim olduğunu bilmediği birine, ölüm korkusunu hafifletmek üzere her gece yazdığı mektuplar belki de. Öykülerin birindeki anlatıcının dediği, yazdıkça bir başka aleme geçiyorum sözü, belki bizler için de okudukça bir başka aleme geçiyorum ün karşılığıdır; kimbilir?

Diğer "Murat Gülsoy" Kitapları:

1. Tanrı Beni Görüyor mu?
    2. Karanlığın Aynasında
    3. 602. Gece - Kendini Fark Eden Hikâye
    4. 602. Gece
    5. Sevgilinin Geciken Ölümü
    6. Büyübozumu:Yaratıcı Yazarlık
    7. Bu Filmin Kötü Adamı Benim
    8. Alemlerin Sürekliliği

Binbir Gece Mektupları - Murat Gülsoy - Ana Fikri Yorumları