Çağdaş Büro Yönetimi - Dilaver Tengilimoğlu - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 04-15-2011 (03:30)   Son Mesaj: 04-15-2011 (03:30)    Cevap: 0    Gösterim: 697  

04-15-2011

Çağdaş Büro Yönetimi - Dilaver Tengilimoğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
    Basım Tarihi: Ekim 2009
    Kitap Türü: Hukuk / Genel

Günümüzde iş yaşamını tanımlamada en sık kullanılan kavramların başında "değişim" kavramı gelmektedir. Değişim ise beraberinde yıkıcı bir rekabeti getirmektedir. Değişim ve rekabet karşısında tutunmanın tek yolu, değişimin takipçisi veya yerine göre öncüsü olmaktır. Kurum ve kuruluşların piyasa koşullarında "yıkıcı rekabet"le baş edebilmeleri ancak çağdaş yönetim yaklaşımlarını takip etmeleriyle ve uygulamalarıyla mümkün olabilmektedir. Çağdaş yönetim yaklaşımları, bir sistem bütünlüğü çerçevesinde uygulanmalıdır. Bunun için bir üst sistem olan örgütlerin alt sistemelri ve onların çekirdekleri pozusyonunda olan bürolar; çağdaş yaklaşımlara göre tasarlanmalı, örgütlenmeli ve yönetilmelidir. Teknoljik değişimin ve gelişimin boyutları ne düzeyde olursa olsun, örgüt yönetiminin belirleyici faktörü, her zaman insan kaynaklarıdır. İnsan kaynaklarının çağdaş yönetim yaklaşımları doğrultusunda gerekli bilgi ve beceriyle donatılmalarında eğitimin önemli göz ardı edilemez. Bu çerçevede, kurum ve kuruluşların ihtiyaç duyduğu "insan kaynağı"nın yetiştirilmesinde, "Büro Yönetimi Programlarının" önemli bir yeri bulunmaktadır. Söz konusu programlarda, özellikle lisans ve yüksek lisans düzeyinde öğrenim gören öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde yeterli kaynak bulunmamaktadır. Bu ihtiyacın giderilmesinde büyük katkı sağlayacağını düşündüğüm, "Çağdaş Büro Yönetimi" adlı bu çalışmanın, tüm ilgili öğretim elemanlarına, öğrencilere ve sektör çalışanlarına yararlı olacağı kanaatini taşımaktayız.

Diğer "Dilaver Tengilimoğlu" Kitapları:

1. İşletmelerde Halkla İlişkiler

Çağdaş Büro Yönetimi - Dilaver Tengilimoğlu - Ana Fikri Yorumları