Genel İletişim Kavramlar ve Modeller - Hasan Tutar - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 04-15-2011 (03:20)   Son Mesaj: 04-15-2011 (03:20)    Cevap: 0    Gösterim: 1679  

04-15-2011

Genel İletişim Kavramlar ve Modeller - Hasan Tutar - Ana Fikri

Genel İletişim Kavramlar ve Modeller - Hasan Tutar - Özeti, Genel İletişim Kavramlar ve Modeller Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
    Basım Tarihi: Ocak 2008
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Genel Olarak İletişim İletişimin İşleyişi ve İlgili Kavramlar İletişimin Yapıcı ve Bozucu Engelleri İletişim Şekilleri ve Modelleri Örgütsel İletişim Ağları ve Örgütsel İletişimin İyileştirilmesi Kitle İletişimi İletişim Unsurları ve Süreci İletişim Türleri İletişim Engellerinin Aşma ve Etkin İletişim Örgütsel İletişim ve Örgütsel İletişimin İşleyiş Modelleri Bilgi ve İletişim Teknolojileri ve Bilgi Sistemleri İletişim; Halkla İlişkiler ve Pazarlamaİletişim, yaşıyor olmanın bir gereğidir ve insanın kendini sosyal bir varlık olarak ifade etmesi için zorunludur. İletişim kurmakta asıl amaç, anlaşılabilir mesajlar iletmek ve karşı tarafın inanç, tutum ve davranışlarda değişiklik yapmaktır. Genel İletişim adlı bu çalışmada, iletişim aracılığıyla, inanç, tutum ve davranışlarında değişiklik yapmanın, kısaca iletişim kurmanın üzerinde durulmuştur.

Diğer "Hasan Tutar" Kitapları:

1. Meslek Yüksekokulları İçin Yönetim Bilgi Sistemi
    2. Örgütsel İletişim
    3. Sekreterlik Bilgisi
    4. Sekreterlik El Kitabı, Temel Sekreterlik ve Yöneti
    5. Kriz ve Stres Yönetimi
    6. Genel ve Teknik İletişim
    7. İş Yerinde Psikolojik Şiddet
    8. İşletme Becerileri Grup Çalışması

Genel İletişim Kavramlar ve Modeller - Hasan Tutar - Ana Fikri Yorumları