En Son Yürekler Ölür - Canan Tan - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 04-14-2011 (20:10)   Son Mesaj: 05-04-2011 (18:04)    Cevap: 1    Gösterim: 6808  

04-14-2011

En Son Yürekler Ölür - Canan Tan - Ana Fikri

Yayınevi: Altın Kitaplar
    Basım Tarihi:
    Kitap Türü:

Bu kez yazar, aşk’ın yanı sıra organ nakli konusuna da dokundurmuş kalemini. Yaşamla ölümün kıyasıya savaştığı yol ayrımında ge-çen çarpıcı bir öykü. Yanı başımızda yaşanıyormuşçasına gerçek...“Sen, gözlerinden ateşler saçarak, zehirli oklarını bana yöneltirken, ben sana âşık oldum Nehir...”“Sen, tüm şatafatlı tanımlardan sıyrılıp en doğal halinle, yaramazlık yapan çocuklar gibi boynunu bükmüş bağışlanmayı beklerken, ben sana âşık oldum Deniz...” Yüreklere düşen ilk kıvılcımlar... Sonsuza dek süreceğine inanılan aşk, mutluluk... Ve o uğursuz kaza! Kadının belleğinde kalan son sözcükler... “Sıkı tutun Nehir!...”YAZAR HAKKINDAAnkara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu. Değişik edebiyat türlerindeki yarışmalarda dereceler ve ödüller aldı.• Kelebek (Hürriyet) gazetesinin Senaryo Yarışması’nda birincilik ödülü • I. Ulusal Nasrettin Hoca Gülmece Öykü Yarışması’nda 1. Mansiyon • İnkılâp Kitabevinin Aziz Nesin Gülmece Öykü Yarışması’nda Türkiye’de mizah öyküleri kitabı olan kadın yazar unvanı• Bu Yayınevinin Çocuk Öyküleri Yarışması’nda 1. Mansiyon • Rıfat Ilgaz Gülmece Öykü Yarışması’nda birincilik ödülü • İzmir Büyük-şehir Belediyesi Çocuk Romanları Ödülü • İzmir Büyükşehir Belediyesinin Cumhuriyet’in 75. Yılı Çocuk Öyküleri • 10. Orhon Murat Arıburnu Ödülleri’nde uzun metrajlı film öyküsü dalında birincilik ödülü

Diğer "Canan Tan" Kitapları:

1. En Son Yürekler Ölür (Cep Boy)
    2. Aşkın Sanal Halleri
    3. Sevgi Dolu Bir Yürek
    4. Alevden Küle Eroinle Dans - Cep Boy
    5. Yüreğim Seni Çok Sevdi - Cep Boy
    6. Piraye (Cep Boy)
    7. İster Mor İster Mavi
    8. Yolum Düştü Amerika'ya
    9. Sol Ayağımın Başparmağı

En Son Yürekler Ölür - Canan Tan - Ana Fikri Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  05-04-2011, 18:04