Bitmeyen Arayış / Bir Entellektüelin Yaşam Öyküsü - Karl R. Popper - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 04-13-2011 (03:01)   Son Mesaj: 04-13-2011 (03:01)    Cevap: 0    Gösterim: 752  

04-13-2011

Bitmeyen Arayış / Bir Entellektüelin Yaşam Öyküsü - Karl R. Popper - Ana Fikri

Yayınevi: Plato Film Yayınları
    Basım Tarihi: Mayıs 2006
    Kitap Türü: Mantık / Felsefe

I. Dünya Savaşı patlak verdiğinde henüz 12 yaşındaydım; savaş yılları ve sonrası benim entellektüel gelişimime pek çok bakımdan damgasını vurmuştur. Bu yıllar beni genel geçer fikirlere, özellikle de siyasi fikirlere karşı eleştirel bakar hale getirmiştir. Şüphesiz o günlerde, savaşın ne demek olduğunu bilen insanların sayısı çok azdı. Ülkenin her yanında, savaş çığırtkanlığı yapanlardan uzak çevremizin bile katıldığı, kulakları sağır eden bir vatanseverlik yaygarası vardı. Savaştan önce, bizim çevrenin pek çok üyesi barışçil teorilerden yanaydı, mevcut oldukları politikaları savunur hale gelmiş olmaları ise beni şoke etmişti. İlerki yıllarda o günleri sık sık hatırladım.rabalarımın hepsi öldü, en iyi arkadaşlarımın bir kısmı, hatta en iyi öğrencilerimin bile bir kısmı. Ne var ki, şikayet için bir sebebim yok. Sağ olduğum ve çalışmaya devam edebildiğim için minnettar ve mutluyum. İşim bana her zaman olduğundan daha da önemli görünüyor.

Diğer "Karl R. Popper" Kitapları:

1. Açık Toplum ve Düşmanları Cilt I Ve Cilt II
    2. Tarihsiciliğin Sefaleti
    3. Yüzyılın Dersi / Özgürlüğün En Büyük Düşmanı Eşitl
    4. Daha İyi Bir Dünya Arayışı

Bitmeyen Arayış / Bir Entellektüelin Yaşam Öyküsü - Karl R. Popper - Ana Fikri Yorumları