Erkek Bekar Kadın Dul/ Çünkü Biz Kadınız - Cahide Günay - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 04-08-2011 (08:10)   Son Mesaj: 04-08-2011 (08:10)    Cevap: 0    Gösterim: 725  

04-08-2011

Erkek Bekar Kadın Dul/ Çünkü Biz Kadınız - Cahide Günay - Ana Fikri

Yayınevi: Tepe Yayınları
    Basım Tarihi: Mart 2008
    Kitap Türü: Kadın / Aile

Kapalı kapılar ardında kimbilir ne hayat mücadeleleri veriliyor ve biz çoğundan haberdar bile değiliz. Hayat boyu birlikte olmayı düşlediği insanı hiç beklemediği bir anda ebediyen kaybeden ya da umutlarla, güzelliklerle başladığı birlikteliğini anlaşamadığı için ayrılarak sonlandıranlar... Sonuçta yanlız ve bir başına kalanlar... Çocukları olsa da yanlarında geceleri buz gibi bir yatakta uykuyu hasretle bekleyenler... Gözyaşlarını yastığa akıtırken, bedenlerinin isteklerini çaresizce susturanlar, unutmaya çalışanlar... Yavaş yavaş tüm kapılar yüzlerine kapandığı için yapayanlız kalmaya mahkum edilen kadınlar... Kendi ayakları üzerinde tek başına durmak için verdikleri onca çabanın görmezden gelinmesine, toplum tarafından çaresizliğe itilmelerine bir anlam veremeyen yorgun, bitkin, umutsuz kadınlar...

Diğer "Cahide Günay" Kitapları:

1. English Paint Book
    2. Aşk Satırları Antolojisi
    3. Şiddetin Bahanesi Olmaz
    4. Kadın Gözüyle İşte Erkekler !
    5. Hayat Bana Bir Kahve Ismarla
    6. Nette Kim Var?
    7. Öykülerle Bana Hayatı Anlat
    8. Bana Sevgiyi Anlat

Erkek Bekar Kadın Dul/ Çünkü Biz Kadınız - Cahide Günay - Ana Fikri Yorumları