Gölge Işığın Çocuğudur Bol Apostroflu Aykırı Notlar - M. Nedim Hazar - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 04-08-2011 (04:21)   Son Mesaj: 04-08-2011 (04:21)    Cevap: 0    Gösterim: 699  

04-08-2011

Gölge Işığın Çocuğudur Bol Apostroflu Aykırı Notlar - M. Nedim Hazar - Ana Fikri

Yayınevi: Timaş Yayınları
    Basım Tarihi: Aralık 2000
    Kitap Türü:

"Bol Apostroflu Aykırı Notlar'ı niye yazmaya başladım, nasıl bir düşünce beni bu satırları karalamaya itti bilmiyorum. Ama yayınlandıktan sonra sözüne itimat ettiğim bir dostumun, 'çok tehlikeli bir iş yaptığının farkındasın değil mi?' dediğini çok iyi hatırlıyorum.Dünyanın en tehlikeli oyunlarından biridir kelimelerle oynamak bilirim...Yaşamlar, dramlar, trajediler kurgulamak, yer yer yaratıcıya kafa tutmakla eşdeğer bir haddini bilmezliktir; bunun da farkındayım... Bir uçurumun eşiğinde cambazlık yapmaya kalkan kasaba cambazı sersemliğinde kurcalıyorum kilitleri... Pas çözmeye çalışmadım cümlelerimde: belki tersine, kilitlere, anahtarlara pas ve çapak ürettim. İyi mi yoksa kötü mü ettim bilmiyorum; ama şimdi geriye bakınca 'iyi ki ettim' diye geçiriyorum içimden..."

Diğer "M. Nedim Hazar" Kitapları:

1. Gölge Işığın Çocuğudur Bol Apostroflu Aykırı Notla

Gölge Işığın Çocuğudur Bol Apostroflu Aykırı Notlar - M. Nedim Hazar - Ana Fikri Yorumları