Dört Mevsim - Laurel Corona - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   Ä°lk Mesaj: 04-05-2011 (21:00)   Son Mesaj: 04-05-2011 (21:00)    Cevap: 0    Gösterim: 751  

04-05-2011

Dört Mevsim - Laurel Corona - Ana Fikri

Yayınevi: Artemis Yayınları
    Basım Tarihi: Nisan 2009
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

18. yüzyılda, Venedik te, müzik ve aÅŸk her ÅŸeyden daha üstün tutuluyor, ergenlik çağına gelen iki güzel kızkardeÅŸ içinse, ÅŸehrin tutkuları baÅŸ döndürücü bir ÅŸekilde birbirine karışıyordu. Chiaretta ve Maddalena, birbirlerinden gündüz ve gece kadar farklıdır. Ä°ki kızkardeÅŸ henüz bebekken, Venedik in, bahçesine bırakılan bebekleriyle nam salmış hastanesi ve dünyaca ünlü müzik akademisi Ospedale della PietÃ* nın (PietÃ* Hastanesi nin) basamaklarında bırakılmışlardır. AteÅŸli ruhlu ve asi Chiaretta, Venedik in büyük aristokrat ailelerinden birine gelin girerek zaman içinde ÅŸehrin en güçlü kadınlarından biri haline gelir. Maddalena ise bir keman virtüözü olur ve Antonio Vivaldi için ilham kaynağına dönüşür. Dört Mevsim, Venedik in 18. yüzyıldaki halini ve bu iki sıradışı kadının yaÅŸamlarını ve aÅŸklarını renkli bir hayal gücüyle zenginleÅŸtirerek anlatıyor. Müzik ve 18. yüzyıl Venedik inin tehlikeli, seçkin dünyası, bu iki öksüz kızkardeÅŸin ÅŸiirsel ve romantik hikayesi için muhteÅŸem bir fon oluÅŸturmuÅŸ. Stephanie Cowell, Marrying Mozart ın yazarı Laurel Corona nın Dört Mevsim adlı eseri, dahi rahip/besteci Vivaldi nin egzotik dünyasına yerleÅŸtirilmiÅŸ bu iki kızkardeÅŸin hikayesini ve Venedik in 18. yüzyıldaki ortamını son derece etkileyici bir üslupla anlatıyor. Sonuç: Yüreklerin ve tarihin güçlü bir kreÅŸendosu! Karen Harper, The Last Boleyn ve The First Princess of Wales ın yazarı Hiç Venedik e gitmedim, hiç keman çalmadım veya bir melodi bile bestelemedim ama Dört Mevsim i okuduktan sonra, üçünü de yaptığımı ve böylece aÅŸkın alabileceÄŸi birçok biçimi daha iyi anladığımı hissediyorum. Tebrikler, Laurel Corona. Sally Gunning, The Widow s War ve Bound un yazarı Corona, 18. yüzyıldaki Venedik ve Vivaldi yi yaÅŸama döndürerek aÅŸk, tutku ve müzik hakkında çarpıcı bir hikaye anlatıyor. Lauren Willig, The Secret History of the Pink Carnation ın yazarı

Dört Mevsim - Laurel Corona - Ana Fikri Yorumları