Bir Zamanlar Evren - Robert Gilmore - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 04-05-2011 (12:10)   Son Mesaj: 04-05-2011 (12:10)    Cevap: 0    Gösterim: 550  

04-05-2011

Bir Zamanlar Evren - Robert Gilmore - Ana Fikri

Yayınevi: ODTÜ
    Basım Tarihi: Şubat 2008
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

Evvel zaman içinde, Evren diye bir şey yokmuş, diye başladı Masalcı. Sonra bir süre durup düşündü.Hayır, bu doğru değil, diye düzeltti söylediğini. Evvel zaman içinde diyemem, çünkü Zaman ve Mekân, Evren deki tüm oluşumlar gibi, onunla birlikte başlayıp, onunla birlikte geliştiler . Büyük bir dikkatle Masalcıya kulak kesilmiş olan dinleyiciler birbirlerine baktılar. Böyle bir şey nasıl olabilir, anlamıyorum! diye haykırdı sonunda Rachel. Zaman her daim olmak zorundadır. Zaman hep var! Zamanın olmadığı bir durumda, herhangi bir şey nasıl olabilir ki? Dünyaca tanınmış fizikçi Robert Gilmore un kaleminden, Grimm Kardeşler in masalları kadar fantastik bir evren öyküsü. Her şey nasıl başladı, nasıl gelişti? Atomaltı parçacıklardan kara deliklere, hareketin göreceliğinden galaksilerin oluşumuna kadar merak ettiğimiz her şey fizik biliminin ulaştığı son veriler ışığında bir masal tadında anlatılıyor.

Diğer "Robert Gilmore" Kitapları:

1. Kuarkların Büyücüsü / Bir Parçacık Fiziğin Masalı
    2. Alice Kuantum Diyarı nda Bir Kuantum Fiziği Alegor
    3. Alice Kuantum Diyarı nda Bir Kuantum Fiziği Alegor
    4. Alice Kuantum Diyarı'nda
    5. Üç Hayaletten Bilimin Sırları

Bir Zamanlar Evren - Robert Gilmore - Ana Fikri Yorumları