Bana Sen Söyle - Necati Tosuner - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 04-04-2011 (01:50)   Son Mesaj: 04-04-2011 (01:50)    Cevap: 0    Gösterim: 955  

04-04-2011

Bana Sen Söyle - Necati Tosuner - Ana Fikri

Yayınevi: Doğan Kitap
    Basım Tarihi: Ocak 2002
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

"Dalyan da, akşam iyice ilerlemişti ve sanki onlardan başka pek kimse de kalmamıştı. Az daha beklerlerse, güneş iyice batmış olacaktı. Uzaklarda bir gemi, çok yavaştan yavaştan uzaklara gidiyordu. Bakınca gidiyordu. Denizden hafif bir esinti geliyordu, ve sanki günün sıcağını unutturmak istiyordu. Ortalık sessizdi. Kıyıdan ayrılan, mavisi solmuş bir teknenin biraz "patapat" etmesi sessizliği bozdu. Ama gücü yetmedi onu yok etmeye, -iki martı oradan oraya uçtu, yeniden egemen kılındı sessizlik. Böyle olmasa bile, denize bakmak, bunları düşünmeye yetiyordu. Şunu da düşünmeye yetiyordu: Peki, şimdi ne olacaktı?.." Özgün bir dil ve içtenlikli bir anlatım. Yaşamı, yaşanılır ve çekilmez kılan sevinçler ve üzünçler... Sezdirilen ayrıntılarla örülmüş bir roman dünyası. "Kusursuz" diye adlandırılabilecek bir mimari. Bilinen, sıradan gibi görünen derinliklerde, insanlık durumlarına içten içe yolculuklar... Bana Sen Söyle, sanki bitmemiş gibi sona eren Yalnızlıktan Devren Kiralık ın kaldığı yerden başlıyor. Ama yalnızca bir "devam romanı" değil Bana Sen Söyle; kendi başına bağımsız olma özelliğini de taşıyor. Hatta hangi kitabı isterseniz onu önce okuyabilirsiniz.

Diğer "Necati Tosuner" Kitapları:

1. Kasırganın Gözü
    2. Sancı.. Sancı...
    3. Keleş Osman
    4. Yakamoz Avına Çıkmak
    5. Kambur
    6. Sancı... Sancı...
    7. Bir Tutkunun Dile Getirilme Biçimi
    8. Güneş Giderken

Bana Sen Söyle - Necati Tosuner - Ana Fikri Yorumları