Demokraside İyi Yönetim ve Adil Seçim İlkeleri - İhsan Dede - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 04-03-2011 (18:20)   Son Mesaj: 04-03-2011 (18:20)    Cevap: 0    Gösterim: 574  

04-03-2011

Demokraside İyi Yönetim ve Adil Seçim İlkeleri - İhsan Dede - Ana Fikri

Yayınevi: Gökyüzü Yayınları
    Basım Tarihi: Haziran 2006
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Yaşam boyunca yönetildik ve yönetiliyoruz. Bu zaman aralığında 42 yıl "yönetici" olarak görev aldım. Yönetimden ne beklemiş isem, o davranışı göstermeye çalıştım, o hizmeti vermeye gayret ettimÜlkemizde, bakıyoruz ki, 1950 den bu yana, yaşanan ortam hiç de iç açıcı değildir. Devlet sanki zevalı doğru yönlenmiş gidiyormuş gibi. İçe ve dışa karşı güçsüz olduğu hissini veriyor. Diğer gelişen ülkelere ayak uyduramıyor. Halk mutlu değildir.Bu ortam, nasıl ve neden oluşmuştur? Özlemler, öneriler ve çareler nelerdir? Toplumun dinamikleri nasıl hareket geçirilebilir? İşte bu cümleden olmak üzere, bilhassa, "seçim sistemi"nin değişmesi gerektiği belirtilmiştir.Evvela, Haziran 1996 da; "24 Aralık 1995 Genel Seçim Neticelerinin Matematiksel Tahlili ve Milletvekili Seçim-Tespit Sistemleri" adlı "araştırma" raporu hazırlanmış, ilgililere sunulmuş ve mahalli gazetede yayınlanmıştı.Sonra; Şubat 2001 de de "Seçim Sistemi ve Yönetim Demokrasi Altın Oy Sistemleri" adlı kitap yayınlanmıştır. Gayemiz, "iyi yönetim" ve "yöneten demokrasi" ortamını oluşturmaktır.e mutluluğunu sağlamak, Devleti de güçlü kılmaktır.

Diğer "İhsan Dede" Kitapları:

1. Tarih Sürecinde Türkler de Yönetim

Demokraside İyi Yönetim ve Adil Seçim İlkeleri - İhsan Dede - Ana Fikri Yorumları