Gemi - Aydın Arıtan - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 04-03-2011 (16:20)   Son Mesaj: 04-03-2011 (16:20)    Cevap: 0    Gösterim: 515  

04-03-2011

Gemi - Aydın Arıtan - Ana Fikri

Yayınevi: İnkılap Kitabevi
    Basım Tarihi: Ocak 2005
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

"Aşkın da içki gibi yalnızca meyhanelerde satıldığı, berbat bir limanda bağlıydık. Kamaramda şişe üzerine şişe devirmekten, yarı çılgın bir duruma gelmiştim. Azıcık hava almak için üst güverteye tırmandım. Boğucu, sıcak bir akşam yeli esmedeydi. Kaptan köşkünde ışık yanmıyordu. Koca Adam dışarı çıkmış olmalıydı. Geminin yarı karanlık koridorlarında bir süre amaçsızca dolaştım durdum. Görünürde kimsecikler yoktu. Sanki hayalet bir gemideydim. İkinci Kaptan ın kapısına dayadım kulağımı: İçerden kereste bıçkılanmasını andırır sesler geliyordu." Aydın Arıt esrarengiz kişiliğiyle Türk edebiyatının kendine özgü yazarlarından biriydi. Ölümüne kadar son on beş yıl edebiyat dünyasından bir nedenle elini çektiğinde ardında çok sayıda çeviri, onlarca tiyatro oyunu, çocuk hikayeleri ve üç de roman bırakmıştı. Arıt ın sağlığında bunlardan biri, "Sapıklar" adlı romanı kitap olarak yayımlanabildi, "Siyamlı İkizler" adlı diğer romanı da Yeni İstanbul gazetesinde tefrika edildi. Elinizde bulunan "Gemi" ise yazarın sağlığında ne yazık ki yayımlanma olanağı bulamadı.

Diğer "Aydın Arıtan" Kitapları:

1. Nerede Hata Yapıyoruz? (Cd’li) - Hayatın Holistik Açıdan Yorumlanması
    2. Nerede Hata Yapıyoruz? Hayatın Holistik Açıdan Yor
    3. Holistik Evren Tasarımı
    4. Holistik İletişim

Gemi - Aydın Arıtan - Ana Fikri Yorumları