Görmedim Duymadım Bilmiyorum / Bir CIA Ajanının Anıları - Robert Baer - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 04-03-2011 (13:40)   Son Mesaj: 04-03-2011 (13:40)    Cevap: 0    Gösterim: 663  

04-03-2011

Görmedim Duymadım Bilmiyorum / Bir CIA Ajanının Anıları - Robert Baer - Ana Fikri

Yayınevi: Doğan Kitap
    Basım Tarihi: Aralık 2006
    Kitap Türü:

Robert Baer, bir ajan olarak yetişme serüvenini ve Ortadoğu'daki operasyonlarda yaşadıklarını etkileyici ve sade bir üslupla anlatıyor. 11 Eylül sonrası değişen dünya düzeninde Amerika'nın sınır ötesi gizli operasyonlarının rolünü, kurmaya çalışırken yıktığı barış ortamını ve karanlık ilişkilerle lekelenen Ortadoğu coğrafyasındaki belirleyici olayları temel alıyor.Bu kitapta, Bakü-Ceyhan boru hattı görüşmeleri sürerken yaşananları, Azerbaycan darbesinin ardındaki gerçekleri, Tükmenistan petrollerinin taksimini, Türkiye'nin ileri gelenlerini de içine alan pazarlıkları, isimlerin şaibeli ortaklıklarını; bildiğimiz konularda bilmediğimiz gerçekleri öğreneceksiniz."Sahada çalışmış en başarılı CIA ajanı Robert Baer, anılarıyla bilmediğimiz bir dünyanın kapısını aralıyor."- The New Yorker-

Diğer "Robert Baer" Kitapları:

1. Görmedim Duymadım Bilmiyorum / Bir CIA Ajanının Anıları (See No
    2. Görmedim Duymadım Bilmiyorum / Bir CIA Ajanının Anıları (See No Evil)
    3. Görmedim Duymadım Bilmiyorum / Bir CIA Ajanının An
    4. Görmedim Duymadım Bilmiyorum / Bir CIA Ajanının An
    5. Görmedim Duymadım Bilmiyorum / Bir CIA Ajanının An

Görmedim Duymadım Bilmiyorum / Bir CIA Ajanının Anıları - Robert Baer - Ana Fikri Yorumları