Çocuk Ölümü Şarkıları - Hamdi Koç - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 04-02-2011 (11:20)   Son Mesaj: 04-02-2011 (11:20)    Cevap: 0    Gösterim: 600  

04-02-2011

Çocuk Ölümü Şarkıları - Hamdi Koç - Ana Fikri

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları
    Basım Tarihi: Ekim 1994
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

"Oyunun sonlarına doğruydu. Başım hafifçe öne düşmüş, gözlerim kısılı, yüzümde buruk bir gülümseme ama gülümseme, son anların azalan neşesi üzerinde düşünceye dalmıştım. Dün gibi hatırlıyorum. Artık hatırlama oyunu oynadığımız için. Solan kuruyan dökülen ufalanıp üflenip giden sümbül yapraklarını anlayışlı bir hüzünle düşünen ve artık yorulmaya başlamış biri kadar ilgi çekici ve yakındım, bu anlarda, ölüm kararı vermeye, kimbilir kaçıncı kez. Ama uzun sürmüyordu. Artık. Çok çok bir düş kadar. Anlar azalıyordu, azalan yakınlıkla. Artan tedirginlikle, ölümün eşiğinde. Tehlike! Bırakma zamanı! Sonra kala kala tek bir an kalacaktı, dehşet anı. Önünde, bekleyen, bomboş! bir an. İçinden çıkılması imkansız olacak bir. Yiyip yutacak bir. An. Ne?" Melekler Erkek Olur ve Çiçeklerin Tanrısı romanlarının yazarı Hamdi Koç un ilk romanı olan Çocuk Ölümü Şarkıları bulanan bilinen susmamacasına konuşabildiğini kanıtlayan bir içses dinletisi.

Diğer "Hamdi Koç" Kitapları:

1. Bir Eski Kocanın Öğleden Sonrası
    2. Kalpten Parçalar
    3. İyi Dilekler Ülkesi
    4. Çiçeklerin Tanrısı
    5. Melekler Erkek Olur

Çocuk Ölümü Şarkıları - Hamdi Koç - Ana Fikri Yorumları