Havuz Başı - Sait Faik Abasıyanık - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 04-02-2011 (04:01)   Son Mesaj: 04-28-2011 (20:01)    Cevap: 1    Gösterim: 6893  

04-02-2011

Havuz Başı - Sait Faik Abasıyanık - Ana Fikri

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları
    Basım Tarihi: Ekim 2002
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

Sait Faik''i 1940''ta Nurullah Ataç sayesinde tanıdım. Nurullah Ataç, Burgaz''a gidip Sait Faik''i görmemizi önerdi. O da kim? diye sordum. Türkiye''nin en iyi hikaye yazarı dedi. Edebiyatımızın en iyi öykü yazarı olduğuna şimdi de inanıyorum. Neden derseniz, benim için edebiyatın özü şiirdir de ondan. Ve Sait öykülerinde şairdir. -Mina Urgan- ... Ben, iskambil oynarken, yanımda birisi durursa pek memnun olurum, o zaman oyunu da iyi oynarım. Yalnız başına olan insan kadar büyük adam yoktur ama insanlarla beraber olan insan hakiki kıymetini ölçer, biçer. diyen büyük yazarın; ilk kez 1952 de yayımlanan hikaye kitabı Havuz Başı yeniden gözden geçirilerek yayına hazırlandı. Mektuplar, manüskriler ve gün ışığına çıkmamış yepyeni metinler sırada...

Diğer "Sait Faik Abasıyanık" Kitapları:

1. Bütün Eserleri - Sait Faik Abasıyanık
    2. Bir Sonbahar Akşamı
    3. Hikayecinin Kaderi
    4. Seçme Hikayeler / Sait Faik Abasıyanık
    5. Mahkeme Kapısı
    6. Karganı Bağışla
    7. Alemdağ'da Var Bir Yılan
    8. Şimdi Sevişme Vakti ve Diğer Şiirleri
    9. Sarnıç

Havuz Başı - Sait Faik Abasıyanık - Ana Fikri Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  04-28-2011, 20:01

--->: Havuz Başı - Sait Faik Abasıyanık - Özeti

Alıntı:
    sait faik abasiyanik secme hikayeler havuz basi-Havuz Başı - Sait Faik Abasıyanık - Özeti

Sait faik abasıyanık ın Secmeler kitabındaki Havuzbaşı hikayesinin ozeti lazım acilllllll lutfen !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Misafir Ziyaretci