Görünmeyen Varlıklar - Hamdi Kalyoncu - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 03-30-2011 (23:10)   Son Mesaj: 03-30-2011 (23:10)    Cevap: 0    Gösterim: 933  

03-30-2011

Görünmeyen Varlıklar - Hamdi Kalyoncu - Ana Fikri

Yayınevi: Popüler Kitaplar
    Basım Tarihi: Mart 2006
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Karşımıza gelen kişi bir şeyler gördüğünü, seslerini duyduğunu, onlarla konuştuğunu, kendisini korkuttukla-rını, yönlendirdiklerini, yatakta kendisine dokunduklarını, bazen ilişkiye zorladıklarını, yakınlarını kötü göster-diklerini ve kendisinin bunlara karşı direnmeye çalıştığını söylüyorsa!.. Bir hekim olarak burada ne düşünülür? Hatta hekim olmadan bile ne düşünürsünüz? Akla üç ihtimal gelir: I. Bu kişi yalan söylüyordur. Olabilir mi, belki? II. Bütün bunları hastanın beyni üretiyor!.. Yani kişi hastadır; psikoz, şizofren gibi. Hastanın ayrı bir dünya-da yaşadığı, gerçeklerle bağlantısını kopardığı, neyin ne olduğunu bilemediği bir tablo!.. III. Kişi kendi dışında bir şeylerin varlığını hissediyor ve onların kendi üzerinde oluşturduğu algılamaları ifade etmeye çalışıyor olabilir mi? İlk ikisi ise, problem yok. Ama üçüncü ihtimali akla getirecek bir durum varsa, bu son derece ilginç!.. *** Yine; biri size gelir de; Bende birtakım yetenekler var; bir şeyler görüyorum, işitiyorum! Birtakım varlıklar-la irtibat kuruyorum, onlarla konuşuyorum; hatta onlara bazı şeyler yaptırıyorum! derse ne dersiniz? Git başımdan! Benim işim var, seninle uğraşamam! deriz herhalde. Tabiî eğer kişi hasta değilse! Ama ısrar eder de, Star TV nin Objektif Programında olduğu gibi Valla billa ben bunu yapıyorum! diye ısrar ederse, o zaman; Yap da görelim! derseniz. O da, gerçekten sizi şaşırtacak ve o zamana kadarki bilgi ve tecrübelerinizle izah edemeyeceğiniz bir şeyler gösterirse!.. İşte o zaman bu sizi düşündürmez mi?

Diğer "Hamdi Kalyoncu" Kitapları:

1. Aile İçi Şiddet ve Şiddet Ortamında Çocuklar
    2. Karz-ı Hasen / Allah İçin Borç Vermek
    3. Psikiyatrik Açıdan Çokeşlilik Savunması
    4. Erkek Aldatmaz Hakkını Kullanır
    5. Erkek Kadından Ne Bekler?
    6. Erkekler Neden Aldatır
    7. Erkek Kadından Ne Bekler? Kadın Dövmenin Faydaları

Görünmeyen Varlıklar - Hamdi Kalyoncu - Ana Fikri Yorumları