Bir Kadın Uyanıyor - Sevilay Saral - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 03-29-2011 (08:30)   Son Mesaj: 03-29-2011 (08:30)    Cevap: 0    Gösterim: 590  

03-29-2011

Bir Kadın Uyanıyor - Sevilay Saral - Ana Fikri

Yayınevi: Bgst Yayınları
    Basım Tarihi: Kasım 2006
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Bir kız kardeşim olsaydı eğer masalların kıyısında yaşayan, ona şöyle derdim, "bunların hepsi masal! Belki de güzel masallar; ama bil ki, sen o prenses değilsin. O yüzden, uyan!" O da bana derdi ki, "hiç dert etme sen. Ben bebek değilim ki, öyle kolay uyumam." "Benim güzel kız kardeşim, şimdi iyi dinle beni..." Hırçınlaşırdı hemen, "ya da çok yorgunsam, ya derin uyumak istiyorsam, sana ne bundan?" Gücenmiş gibi yapardım: "İyi, dinlemek istemiyorsan artık beni, uyu o zaman." Bir süre konuşmazdık belki. Ama eminim, dayanamaz sorardı: "Abla, sen uyandın mı peki?" Uzun uzun düşünürdüm. Fazla uzun sürerse düşünmem, belki biraz da korkudan. Ama doğruyu söylemek boynumun borcu der ve söylerdim: "Uyanmak kavga etmek, hiç durmadan kavga etmektir kardeşim. Dinlenmek hakkım olsa da, uyumak haram. Bir gün yorulur vazgeçersem eğer, uyanışım da biter o zaman."

Diğer "Sevilay Saral" Kitapları:

1. Kadın Oyunları 5 Oyun
    2. Pilavdan Dönenin Kaşığı Kırılsın
    3. 7 Kadın

Bir Kadın Uyanıyor - Sevilay Saral - Ana Fikri Yorumları