Edebiyat Ve Patates Turtası Derneği - Mary Ann Shaffer - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 03-28-2011 (07:15)   Son Mesaj: 03-28-2011 (07:15)    Cevap: 0    Gösterim: 440  

03-28-2011

Edebiyat Ve Patates Turtası Derneği - Mary Ann Shaffer - Ana Fikri

Yayınevi: Epsilon Yayınevi
    Basım Tarihi: Eylül 2009
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

En son ne zaman böylesine zekice yazılmış, bu kadar keyifli bir kitap okuduğumu hatırlamıyorum. Her şey o kadar gerçek ki, kurgu bir roman okumakta olduğumu unuttum. Karakterler öyle harika çizilmiş ki hepsini arkadaşlarım ya da komşularım sandım. Ne olur bu kitabı kendinizden esirgemeyin. Ben herkesin mutlaka okumasını tavsiye ediyorum. Elizabeth Gilbert, Ye, Dua Et, Sev in yazarıOcak 1946: Londra, İkinci Dünya Savaşı nın etkilerinden kurtulmaya çalışmakta, yazar Juliet Ashton ise yeni kitabı için konu bulmaya çalışmaktadır. Bu kitabın, bir zamanlar Nazilerin istilası altında olan Guernsey Adası nda yaşayan birinin mektubundan ilham alacağını tahmin etmesi mümkün değildir! Üstelik adamla karşılaşmamıştır bile. Mektubun sahibi, Juliet in adını Charles Lamb in ikinci el kitabının içinde görmüş ve Juliet in ona yazarın diğer kitaplarını nerede bulabileceğini söylemesi umuduyla yazmıştır.Juliet, yeni mektup arkadaşıyla yazışırken, kendini onun ve arkadaşlarının dünyasının içinde bulur. Hepsi Guernsey Edebiyat ve Patates Turtası Derneği nin üyesidir. Bu, hiç beklenmedik bir anda, Almanlardan korunmak amacıyla kurulmuş bir dernektir. Üyelerin her birinin ilgi çekici bir hayat hikayesi vardır.Juliet bu kez derneğin etkileyici, sevgi dolu üyeleriyle mektuplaşmaya başlar. Kimi çiftçi, kimi frenolog kimi edebiyat sever olan bu insanların mektupları Juliet e bambaşka bir dünyanın kapılarını açacak, dinlediği hikâyeler belki de hayatını tamamen değiştirecektir.

Edebiyat Ve Patates Turtası Derneği - Mary Ann Shaffer - Ana Fikri Yorumları