Hep Aynı İnatla - Kutsiye Bozoklar - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 03-24-2011 (06:50)   Son Mesaj: 03-24-2011 (06:50)    Cevap: 0    Gösterim: 456  

03-24-2011

Hep Aynı İnatla - Kutsiye Bozoklar - Ana Fikri

Yayınevi: Ceylan Yayınları
    Basım Tarihi: Mayıs 2000
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Bu akşam da gönlümüzce bitmediyse gün/Demek tümü bizim omuzlarımızda yükün/Gelin buna bir çare bulalım/Bunca olduğumuz gayri yetmiyor/Yarın daha iyi adam olalım/Yarın daha sağlam daha akıllı/Yarın daha iyi adam olalım/Yarın daha sağlam daha akıllı/Yarın daha sevdalı daha haklı/Günün bize bağlı olduğunu bilelim. (M.C.Anday) İçimde usulca büyüyen bir tohum gibi duruyor. Eylül, yaz bitiyor. Eylül de aşk, Eylül de acı, Eylül de yalnızlık zordur, Eylül de her şey zordur, ben Eylül ü onun için severim Ben Eylül e bakıyorum, kanayan bir aşka ya da genç bir ölüme bakar gibi değil ama. Güz gelmiş/Oysa gönül güze giresi değil diyen ozan gibi. Yağmurun düşmesini, tohumun rengarenk çiçek açmasını bekler gibi, İçimde sımsıcak bir baharı taşıyarak... Ve bir sabah tazeliğinde öfkemi büyütüp yeni sevinçler arayarak. Hayallerimi, umutlarımı, sevdalarımı biriktirerek, asi ve mavi bir türkü mırıldanarak, hayatı taze bir çiçek gibi yakama iliştirmekten vazgeçmeyerek... Güz gelmiş. Yaşamak sessiz ve serin. Geçmişi anımsatan bir kitap okudum bugün. Genç bir devrimciyle konuştum. Yüreğimi dolduran bu yağmur kokusunda geleceği merak ettim.Heyecanını, neşesini, çoşkusunu düşündüm geleceğin. Bütün hayatları tanımak istedim birden, bütün ezgileri dinlemek, bütün kitapları okumak; saatlerce gökyüzüne, denize bakmak, ne kadar, kavga ortasına dalmak, bütün şiirleri bilmek, tutkuyla koklamak bir çiçeği, Ve sevinçli sevdalar yaratmak sevgilerden...

Diğer "Kutsiye Bozoklar" Kitapları:

1. Sosyalizm İnsan ve Hayat
    2. Sosyalizm Kadın ve İnsan
    3. Hayatı Ellerinden Tutmak
    4. Sanat Ve Mücadele

Hep Aynı İnatla - Kutsiye Bozoklar - Ana Fikri Yorumları