Beni Anlayın Lütfen - Katharina ZIMMER - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 03-23-2011 (20:50)   Son Mesaj: 03-23-2011 (20:50)    Cevap: 0    Gösterim: 644  

03-23-2011

Beni Anlayın Lütfen - Katharina ZIMMER - Ana Fikri

Yayınevi: Özgür Yayınları
    Basım Tarihi: Şubat 2001
    Kitap Türü: Ders Kitapları / Yabancı Dil

Yetişkinler ve çocuklar, özellikle de ebeveynler ve çocuklar arasındaki bazı yanlış anlamalar üzücüdür. Hoşgörü , samimiyet ve de sevgi çoğu zaman yeterli olmuyor. Kendimizi, hiç kimsenin sebep olmadığı bir engelin karşısında buluruz. Şaşılacak bir durum değil aslında, çünkü işin içinde güçlü duygular vardır; sevgi, korku ve suçluluk duygusu gibi . Bir çıkış yolu yokmuş gibi görünen anlayış sorunlarında en fazla acıyı belki de çocuk çeker, çünkü tam anlamıyla ebeveynlerinin sevgisine ve tüm diğer akrabalarının, arkadaşlarının, öğretmeninin takdirine muhtaçtır - hayati önem taşıyacak biçimde - yani bir yetişkinin herhangi bir zamanda bir şekilde, sevgi ve takdire ihtiyaç duyabileceğinden çok daha fazlasına. Bu kitabın amacı, kişilerin daha önce göremediği birkaç yolu göstermek, bazıları dolambaçlı yollar olsa dahi.... Ebeveynlerin, öğretmenlerin, çocukla ilişkisi olan herkesin okuması gereken bir kitap.

Beni Anlayın Lütfen - Katharina ZIMMER - Ana Fikri Yorumları