Bonobolara Yardım Doğadostu Kardeşler 5 - Jean-Marie Defossez - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 03-23-2011 (08:20)   Son Mesaj: 03-23-2011 (08:20)    Cevap: 0    Gösterim: 904  

03-23-2011

Bonobolara Yardım Doğadostu Kardeşler 5 - Jean-Marie Defossez - Ana Fikri

Bonobolara Yardım Doğadostu Kardeşler 5 - Jean-Marie Defossez - Özeti, Bonobolara Yardım Doğadostu Kardeşler 5 Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Beyaz Balina Yayınları
    Basım Tarihi: Şubat 2009
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

Doğadostu Kardeşler, serinin beşinci kitabı Bonobolara Yardım da küçük bir maymun türü olan bonoboyla tanışıyorlar. Tutsak edilmiş bir bonobodan çok etkilenen Kleris, Tomas ve Jülyen, ona yardım etmeye karar veriyorlar. Ama bu zor görevin üstesinden gelmek için, gene akıllarını ve becerilerini kullanmak zorundalar... (…) Jülyen, Peki ya bu anlayışı yerleştirmeyi başaramazsanız? diye sordu. O zaman bonobolar ortadan yok olacaklar. 1980 yılında, sayıları 100.000 kadardı. Şimdi ise yüzde 90 oranında azalma var. Tomas, bir hesap yaparak, Bu da on bonobodan dokuzunun yok olduğunu gösterir. Muazzam bir kayıp! dedi. Bu gidişle, eğer hiçbir önlem alınmazsa, on yıl sonra, doğada hiçbir bonobo kalmayacak.

Diğer "Jean-Marie Defossez" Kitapları:

1. Kurtlara Dikkat! Doğadostu Kardeşler 6

Bonobolara Yardım Doğadostu Kardeşler 5 - Jean-Marie Defossez - Ana Fikri Yorumları