Diferensiyel Geometri - Arif Sabuncuoğlu - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 03-23-2011 (02:30)   Son Mesaj: 03-23-2011 (02:30)    Cevap: 0    Gösterim: 807  

03-23-2011

Diferensiyel Geometri - Arif Sabuncuoğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Nobel Kitap
    Basım Tarihi: Şubat 2004
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Bu kitap, üniversitelerimizin üçüncü sınıflarında okutulan "Diferensiyel Geometri" derslerie yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Lineer Cebir, Analiz ve Topoloji derslerini alan bir öğrencinin buradaki bilgileri kolayca anlayabileceğini düşünüyorum. İlk bölümde, Analiz derslerinde görülenbazı konular diferensiyel geometride kullanacağımız yönüyle yeniden verilmiştir. Bundan dolayı bazı teoremlerin ispatlarını koymadım. Konularınbirbirine bağlı olarak işlenmesine, kavramlarda boşluk kalmamasına özen gösterdim. Bundan dolayı kimi yerlerde simgeler biraz uzun gibi görünebilir. Böyle yazılmasındaki amaç kavramların daha iyi anlaşılmasıdır. Öğrenciye zor gelebileceğini sandığım kimi alıştırmaların çözümlerini, kimilerinin çözümü için de ipuçlarını verdim. Öğrencilerimize, Diferensiyel Geometri derslerinde yardımcı olmasını diliyorum.-Prof. Dr. Arif Sabuncuoğlu

Diferensiyel Geometri - Arif Sabuncuoğlu - Ana Fikri Yorumları