Güzel Atlar Ülkesi - Akgün Akova - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 03-21-2011 (08:50)   Son Mesaj: 11-23-2016 (20:04)    Cevap: 5    Gösterim: 2433  

03-21-2011

Güzel Atlar Ülkesi - Akgün Akova - Ana Fikri

Yayınevi: Çınar Yayınları
    Basım Tarihi: Mart 1997
    Kitap Türü: Şiir / Edebiyat

İlk şiirimin yayınlandığı 1984 yılından başlayarak, tam on bir yıl düzyazıya hiç bulaşmadım. Büyük bir inatla şiirin gözbebeğine yüzümü resmetmeye çalıştım. Şiilerle büyüdüm, şiirle küçüldüm. Güneşten ısınmış taşların üzerine, yaban hayvanlarını kardaki ayak izlerine, sevgilimin dünyanın en güzel S harfi olan sırtına, su içerken öldürülenlerin mezartaşlarına şiirler yazdım. Evrenin gördüğü uzun bir düş olan zamanı, yeryzünü yaşanılır kılan, yüreğimin ilk yaza duyduğu umudu ve en çok da doğduğum gün ebemin yüzüme çizdiği o bıyık altından gülüşü koydum onların içine. Şiirden esirgediğim zamanlarda, onu aldattığımı düşündüm. Ama zamanla yaşadıklarım, okuduklarım ve düşledikleirm beni öyle yerlere götürdü ki sözcükleri şiirin belleğine sığmaz oldu. Sonunda, beni bir uçurumun kenarına götürüp, eğer onları da yazmazsam aşağıya atacaklarını söylediler. Bir şiire baktım, bir de onlara... "Bunları yazarsam, sizlere kuma getirmiş sayılmam, değil mi? diye sordum şiire. "Sen bize değil, uçuruma bak, uçurtma !... Şaşkın herif" diye yanıtladı. Uçuruma baktım ve bu kitaptakiler yazdım.

Diğer "Akgün Akova" Kitapları:

1. Sevdiğim Kadın Adları Gibi
    2. Yıkık Bir Çocuk Bahçesi Gibiydi Yüzü
    3. Elimi Tut Yeter
    4. Seçme Şiirler
    5. Aşk ve Kuyruklu Yıldız

Güzel Atlar Ülkesi - Akgün Akova - Ana Fikri Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  11-17-2013, 20:46

guzel atlar ulkesi ana dusunce-Güzel Atlar Ülkesi - Akgün Akova -
    Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Misafir Ziyaretci

Permalink - Mesaj no 2  11-19-2013, 17:58

→ Güzel Atlar Ülkesi - Akgün Akova - Ana Fikri

Ben bu metnin kompozisyonunu istiyorum
    Mesaj mobil cihaz üzerinden gönderilmistir

Permalink - Mesaj no 3  11-25-2013, 17:49

→ Güzel Atlar Ülkesi - Akgün Akova - Ana Fikri

bla bla boşver gitsin
    Misafir değil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Misafir değil Ziyaretci

Permalink - Mesaj no 4  11-27-2013, 13:27

Alıntı:
    guzel atlar ulkesi hikayesi ana dusuncesi ve konusu-Güzel Atlar Ülkesi - Akgün Akova - Ana Fikriılar

güzel atlar ülkesinin konusu nedir ana düşüncesi nedir yardımcı düşünceler ve destekleyici ayrıntılar nedir lütfen bana açıklarmısın lütfen çok önemli

Permalink - Mesaj no 5  11-23-2016, 20:04

hamdullah köseoğlunun güzel atlar ülkesi kitabının özet
    Mesaj mobil cihaz üzerinden gönderilmistir
    Pati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Pati Ziyaretci