Güç İş Yaşamında Başarıya Götüren 6 Güçlü Adım - Marcus Buckingham - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 03-20-2011 (02:40)   Son Mesaj: 03-20-2011 (02:40)    Cevap: 0    Gösterim: 559  

03-20-2011

Güç İş Yaşamında Başarıya Götüren 6 Güçlü Adım - Marcus Buckingham - Ana Fikri

Yayınevi: MediaCat Kitapları
    Basım Tarihi: Ekim 2008
    Kitap Türü:

Buckingham "Başarılı olmak için zayıf yönlerinizi geliştirmeniz gereklidir" inanışına meydan okuyor. Bunun yerine, Güçlerimizin üzerine gitmeliyiz, diyor. Ona göre GÜÇlü yanlarınızdan şimdiye kadar yeterince yararlanamamanıza neden olan hatalı mitler şunlar: Siz büyüdükçe, kişiliğiniz değişir. En fazla gelişmeyi, en zayıf olduğunuz konularda gösterirsiniz. İyi bir ekip üyesi, ekibe yardım etmek için elinden geleni yapar. Buckingham bu mitleri yıkmakla kalmıyor ve size şunları da sunuyor: Neden iyi yaptığınız şeyler GÜÇlü yanlarınız, kötü yaptığınız şeyler de zayıf yanlarınız değildir? GÜÇlü yanlarınızı tanımanızı sağlayan 4 işaret nedir? Her hafta GÜÇ kazanmanızı sağlayan aktivitelere yönelmenizi sağlayacak basit adımlar neler? Patronunuz ve iş arkadaşlarınızla Güçleriniz ve zayıf yanlarınız hakkında nasıl konuşabilirsiniz? Kariyeriniz boyunca GÜÇlü yanlarınıza odaklı kalmanızı sağlayacak, 15 dakika süren haftalık bir ritüel.

Güç İş Yaşamında Başarıya Götüren 6 Güçlü Adım - Marcus Buckingham - Ana Fikri Yorumları