Geometrinin Gizli Dünyası - David Wells - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 03-14-2011 (02:10)   Son Mesaj: 04-09-2011 (13:59)    Cevap: 1    Gösterim: 1364  

03-14-2011

Geometrinin Gizli Dünyası - David Wells - Ana Fikri

Yayınevi: Doruk Yayınları
    Basım Tarihi: Ocak 2002
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Cassini ovali, kalkık tüp, dört renk teoremi, Desarques şekli, Poncelet porizmi, Möbius şeridi, Fatou tozu, Euler çizgisi...Şüphesiz bütün bunlar çoğumuz için hiçbir anlam ifade etmiyor.David Wells, basit daireden karmaşık fraktala, Pisagor dan Penrose mozaiğine dek uzanan bu gizemli dünyanın kapılarını bize açıyor. Günlük yaşantımızda yüzlerce kez karşılaşıp ondan yararlandığımız halde iç düzeni konusunda pek az şey bildiğimiz geometrinin çarpıcı yanlarını okuyucu sıkmadan sergiliyor.Geometrinin Gizli Dünyası, bu bakımdan Wells in daha önce yayınladığımız kitabı Matematiğin Gizli Dünyası ile bir bütünlük oluşturuyor.

Diğer "David Wells" Kitapları:

1. Matematiğin Gizli Dünyası

Geometrinin Gizli Dünyası - David Wells - Ana Fikri Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  04-09-2011, 13:59

--->: Geometrinin Gizli Dünyası - David Wells - Özeti

Bana yardımcı olun ya ne olur öteleme dönüşümü diye bir dönem ödevi aldım ve hiçbir yerde yok tam 1 aydı bu ödevi araştırıyorum ama elimde hiçbir şey yok bana öteleme dönüşümü hakkında bilgi verir misiniz ?
    Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Misafir Ziyaretci