Gemi Yapımcısı Liderliğin Beş Kadim İlkesi - Jack Myrick - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 03-13-2011 (13:40)   Son Mesaj: 03-13-2011 (13:40)    Cevap: 0    Gösterim: 468  

03-13-2011

Gemi Yapımcısı Liderliğin Beş Kadim İlkesi - Jack Myrick - Ana Fikri

Yayınevi: Klan Yayınları
    Basım Tarihi: Aralık 2006
    Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel

Söz konusu liderlik olduğunda, başarılı olunan ve başarısız olunan zamanlar vardır. Bununla birlikte liderlik, bir organizasyonun en kritik unsurudur. İyi bir liderliğin ne kadar önemli olduğunu bilir ve iyi bir lider gördüğümüzde hemen tanırız; yine de liderliği tanımlamak son derece zordur. Gemi Yapımcısı nın sayfaları arasında dolaşın. 2500 yıl öncesinin kadim Yunan dünyasında geçen bu öykü size, Liderliğin Beş İlkesi ni öğretecektir. Bu ilkeler sayesinde başarılı bir lider olmanın yanı sıra şunları da elde edeceksiniz: Daha az sayıda insan ile daha fazla iş başaracaksınız. Daha az kontrol etme ihtiyacında olacaksınız. Ekip çalışması ve ekip ruhu yaratacaksınız. İş gücü kayıplarının önüne geçeceksiniz. Kendinizinki de dahil olmak üzere herkesin moralini yükselteceksiniz. Liderlik, bilgeleşmektir. İyi bir lider iş üzerinde çalışmaz insanlar üzerinde çalışır. Lider, yol gösterir ve diğerleri onu takip eder. Gemi Yapımcısı, hem kendinize hem de diğerlerine nasıl yol göstereceğinizi öğrenmenize yardımcı olacaktır

Gemi Yapımcısı Liderliğin Beş Kadim İlkesi - Jack Myrick - Ana Fikri Yorumları