Bilgisayar Ağları ve İnternet Mühendisliği - Rıfat Çölkesen - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 03-13-2011 (07:03)   Son Mesaj: 03-13-2011 (07:03)    Cevap: 0    Gösterim: 2026  

03-13-2011

Bilgisayar Ağları ve İnternet Mühendisliği - Rıfat Çölkesen - Ana Fikri

Yayınevi: Papatya Yayınları
    Basım Tarihi: Şubat 2009
    Kitap Türü: Ağ (Network) / Teknoloji

Bu kitap Dr. Rifat Çölkesen in Bilgisayar Haberleşmesi ve Bilgisayar Ağları üzerine yazdıkları kitaplarından yararlanarak Dr. Osman Aliefendioğlu editörlüğünde "Bilgisayar Ağları" ve ilgili derslerde birebir işlenecek bir ders kitabı uyarlamasıdırKonular Dr. Çölkesen, Dr. Aliefendioğlu ve bu dersi veren birçok akademisyenin anlatım senaryosuna göre yeniden düzenlenmiş olup bir dönemlik ders boyunca öğrencilere kazandırılması gereken, olmazsa olmaz standart bilgileri kapsamaktadır. Bilgisayar ağları ve İnternet teknolojiler konusu en azından bu kadar bilinmelidir.Kitabımız iki kısımdan oluşmaktadır. İlk önce bilgisayar ağ omurgasını oluşturan konular ele alınmış olup daha sonra İnternet mühendisliği kapsamına giren konular ele alınmıştır.Kitap, üniversitelerin fakülte, yüksek okul ve meslek yüksek okulları programı çerçevesinde hazırlanmıştır. Dolayısıyla bilgisayar mühendisliği, endüstri mühendisliği, elektronik mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri bölümleri; teknik eğitim fakültelerinin ilgili bölümleri ve meslek yüksek okulu öğrencileri için de bir ders kitabı olma özelliğindedir.

Diğer "Rıfat Çölkesen" Kitapları:

1. Algoritma Geliştirme ve Veri Yapıları
    2. C Programlama Dili

Bilgisayar Ağları ve İnternet Mühendisliği - Rıfat Çölkesen - Ana Fikri Yorumları