Galeri Çiller - Semih Balcıoğlu - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 03-13-2011 (02:50)   Son Mesaj: 03-13-2011 (02:50)    Cevap: 0    Gösterim: 628  

03-13-2011

Galeri Çiller - Semih Balcıoğlu - Özeti

Galeri Çiller - Semih Balcıoğlu - Özeti, Galeri Çiller Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Kaynak Yayınları
    Basım Tarihi: Mart 1994
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Her şey Özal ın vefatıyla birdenbire değişiverdi. Özal yaşasaydı elinizde tuttuğunuz şu kitap nasıl olurdu? Kimin aklına gelirdi Tansu Çiller in başbakan olacağı? Kendinin bile düşündüğünü sanmıyorum. Neyse, olan olmuş bir kere. Kimi rahmetli kimi Cumhurbaşkanı kimi de Başbakan oldu. Bendeniz de sayelerinde yeni bir kitap sahibi oluverdim. Dönem kitaplarını çok seviyorum. Bu kitaptan önce de iç politikamızdaki önemli dönemlerin kitaplarını yayımlamıştım. Galeri Çiller dönem kitaplarının dördüncüsü oldu. Bundan önce merhum Özal ın başbakanlık dönemini Karikaturgut adıyla 1990 yılılnda yayına sundum. Sayın Çiller in DYP Genel Başkanlığıyla başlayan ve Başbakanlığıyla süren serüveni de kuşkusuz Çiller dönemidir. İstedim ki, bu dönem rüzgârıyla, ABD siyle, fuları ve zammıyla, SHP si ve özelleştirmesiyle, memur ve işçi coplanmasıyla kitap olsun. (Kitabın Girişinden)

Diğer "Semih Balcıoğlu" Kitapları:

1. Cumhuriyet'In 75 Yılında Türk Karikatürü
    2. Memleketimden Karikatürcü Manzaraları
    3. Çizgiyle 2002 Günlüğü
    4. Semih Balcıoğlu
    5. Kırmızı
    6. Önce Çizdim, Sonra Yazdım
    7. MİT CIA İlişkisi - 3. Adam Anlatıyor
    8. Karikaturgut

Galeri Çiller - Semih Balcıoğlu - Özeti Yorumları