Hayal Varoluşsal Sayıklamalar 1 - Esin Coşkun - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 03-11-2011 (11:30)   Son Mesaj: 03-11-2011 (11:30)    Cevap: 0    Gösterim: 466  

03-11-2011

Hayal Varoluşsal Sayıklamalar 1 - Esin Coşkun - Ana Fikri

Yayınevi: Dharma Yayınları
    Basım Tarihi: Ekim 2006
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Saçma! Her şey çok saçma! Tüm bunları ben uydurmuş olabilirim; aslında duyduğumu ve gördüğümü sandığım her şey benim korkunç imgelemimin ürünü olabilir. Onlara, öyle olduğunu sandığım için anlamlar, ifadeler yüklüyor olabilirim. Aynı şey benim için de geçerli: Yaşadığımı sandığım için yaşıyor olabilirim. Peki, öldüğümde, öldüğümü sandığım için mi ölmüş olacağım? Ama, hayır! Fiziksel bir gerçeklik yok mu? Bedenim, zaman denen şeyin baskısıyla günden güne tükenmiyor mu? Ya duygularım, onlar ne olacak? Atan kalbim, düşünen, mantık yürüten beynim, acı çeken bedenim? Hayal, yaşam ve ölüm, esaret ve özgürlük, inanç ve inançsızlık gibi binlerce yıllık ikilemler arasında bocalayan insanın bedensel ve düşünsel özgürlüğe olan tutkusunu hayaller, sanrılar, sayıklamalar vasıtasıyla irdeleyen yazarın, Varoluşsal Sayıklamalar başlığı altında yayımlanacak olan romanlarının ilki.

Diğer "Esin Coşkun" Kitapları:

1. Türk Sinemasında Akım Araştırması
    2. Dünya Sinemasında Akımlar

Hayal Varoluşsal Sayıklamalar 1 - Esin Coşkun - Ana Fikri Yorumları