Eksik Pazartesi - Nihat Nikerel - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 03-10-2011 (12:20)   Son Mesaj: 03-10-2011 (12:20)    Cevap: 0    Gösterim: 571  

03-10-2011

Eksik Pazartesi - Nihat Nikerel - Ana Fikri

Yayınevi: Kyrhos Yayınları
    Basım Tarihi: Ekim 2009
    Kitap Türü: Hikaye / Edebiyat

Yalansız bir kapıyımdır, bazen kapıcı... Açtığım da olur; araladığım, kapattığım da... Gölgelerde güreşirim. Pehlivanımdır. Göllerde çağlayanların sesine beste yaparım ya da gülümserim. Ve acıyı bal eylerim, neresinde olursam olayım dünyanın. Afrikalıyım ben. Guatemalalı... Tango yaparım isyanımı dile getirirken. Ve caz söylerken... Brooklyn de işçiyim. Dağlarda yatar, sokak aralarında boks yaparım. Koşarım. Yalnız... Mevlâna yım. Şems e muttali Mevleviyim. Kadiri Yunus um. Hu çekerim, nara atarım. Kürt üm ben. Çerkez im. Tatar ım. Abasha yım. Laz ım. Kandil Dağı nda türkü söyler, Van Gölü ne bakarım. İlahiler içimi yakar. Yalnız...İran da Azeri yim. Şah ım... Şahıma giderim. Ali yim. Kerbela da Hasan Hüseyin. Lanet ederim Yezit e. Acı çekerim, ağlarım. Arap ım. Kabileyim. Mekke de hacı, Medine de Sünniyim. Kahire de Nil im ve de ehramları yapan benim. Yalnız... Boşnak ım. Arnavut, Hırvat, Macar ım, Bulgar... Ve de tüm ırki özellikleri taşırım. Slav ım ben. Katoliğim. Ortodoks oldum, daha sonra da Protestan...

Diğer "Nihat Nikerel" Kitapları:

1. Ay Zamanı Zalım ca

Eksik Pazartesi - Nihat Nikerel - Ana Fikri Yorumları