Canım Oğlum Canım Babacığım - Aziz Nesin - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 03-02-2011 (01:50)   Son Mesaj: 03-02-2011 (01:50)    Cevap: 0    Gösterim: 1186  

03-02-2011

Canım Oğlum Canım Babacığım - Aziz Nesin - Özeti

Canım Oğlum Canım Babacığım - Aziz Nesin - Özeti, Canım Oğlum Canım Babacığım Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Nesin Vakfı Yayınları
    Basım Tarihi: Haziran 2010
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Aziz Nesin-Ali Nesin mektuplaşmalarının ilk cildi olan bu kitap Ali Nesin' in İstanbul'da Kadıköy ABC ilkokuluna gittiği Vıllardan (1965) başlayarak Saint Joseph Lisesi orta bölümü (1967-1973), daha sonra İsviçre'deki lise (1973-1977) ve Paris'teki üniversite yıllarına (1977-1981) uzanan dönemi kapsamaktadır.Ali Nesin'in ABD'de Matematik doktorası yaptığı yıllardan Aziz Nesin'in ölümüne dek geçen dönem ise Mektuplaşmalafm ikinci cildinde yer alıyor."Ali'yle mektuplaşmalarımızın birinci cildindeki mektupları basımevine gönderme¬den önce yemden ve bütünüyle okuyunca, çok duygulandım, çok etkilendim. Kendi mektup¬larımı, sanki yıllar sonra başka birisi yazmış gibi okudum. Anlatamayacağım duygular içindeyim."Aziz Nesin'in önsözünden

Diğer "Aziz Nesin" Kitapları:

1. Laugh Or Lament
    2. Yokuş Yukarı / Böyle Gelmiş Böyle Gitmez III
    3. Yokuşun Başı / Böyle Gelmiş Böyle Gitmez
    4. Bulgaristan da Türkler Türkiye de Kürtler
    5. % Kaç Aptalız ?
    6. Çiçu
    7. Surname
    8. Üç Karagöz Oyunu

Canım Oğlum Canım Babacığım - Aziz Nesin - Özeti Yorumları