Hile Yolu - Claire Hoy - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 03-01-2011 (04:12)   Son Mesaj: 03-01-2011 (04:12)    Cevap: 0    Gösterim: 594  

03-01-2011

Hile Yolu - Claire Hoy - Ana Fikri

Yayınevi: E Yayınları
    Basım Tarihi: Haziran 1999
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Clarie Hoy, (50) Kanada nın en tanınmış yazarlarından biridir. Gazeteci ve ulusal politika köşe yazarı olan Hoy un dört kitabı yayımlanmıştır. 1987 nin en çok okunan kitaplarından Friends in Hight Places Başkan Brian Mulroney hükümetinde politik kayrımacılığını öyküsüdür. Victor Otravsky (40), İsrailli bir anne ve Kanadalı Yahudi bir babanın çocuğu olarak Kanada da doğdu, ancak eğitim yaşamının büyük bir kısmını İsrail, Holon da geçirdi. On sekiz yaşında, İsrail ordusunun en genç subayı oldu. Bir silah deneme uzmanı olarak Mossad a girdi ve uzun bir eğitimden sonra katsa, (birim subayı) oldu; ancak örgütün hedef ve operasyonlarından uğradığı düşkırıklığı sonucunda ayrılarak Kanada ya döndü. "Bana, Mossad ın seçkin takımı olarak nitelediğim ekip içinde alışma ayrıcalığı tanındığında, büyük bir gurur ve sevinç duymuştum. Ancak, Mossad içinde karşılaştığınım, çarpıtılmış idealler ve benmerkezci programtizmdenen başka bir şey değildi. Buna, bu ekibin açgözlülüğü, doymak bilmezliği ve insan yaşamını hiçe sayışı eklenirse bu öyküyü anlatmayı neden boynumun borcu addettiğim daha kolay anlaşılacaktır. Siyonist düşü günümüzdeki karabasana dönüştürenler, karşısında hayatımı tehlikeye atmamın neden, özgür ve adil bir ülke olarak İsrail e karşı beslediğim derin sevgidir."

Hile Yolu - Claire Hoy - Ana Fikri Yorumları