Evde ve Okulda Başarılı Eğitimin Sırları - Ali Erkan Kavaklı - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 02-28-2011 (00:20)   Son Mesaj: 02-28-2011 (00:20)    Cevap: 0    Gösterim: 573  

02-28-2011

Evde ve Okulda Başarılı Eğitimin Sırları - Ali Erkan Kavaklı - Ana Fikri

Yayınevi: Nesil Yayınları
    Basım Tarihi: Ocak 2004
    Kitap Türü: Ders Kitapları / Yabancı Dil

Eğitim, ciddi bir iştir. çocukları seven ve onları iyi yetiştirmek isteyen insanların eğitim metotlarını, çocuk psikolojisini, çocuktaki beyin veruh gelişimini bilmesi gerekir. Başarısız çocuk yoktur, yetenekleri keşfedilmemiş ve geliştirilmemiş çocuk vardır. Evde ve okulda çocuklara başarıszılığı değil, başarıyı öğretmeliyiz. Her çocuğun mutlaka bir alanda yeteneği vardır. Bu yeteneğin keşfedilip geliştirilmesi, ailenin ve öğretmenlerin en önemli görevidir.Bu kitapta çocuk eğitiminde uymamız gereken kurallar ve başarılı eğitim sistemlerine geniş yer verildi. Çocuğumuzu hayata, daha donanımlı, daha becerikli, aktif ve sorumlu nasıl hazırlayabiliriz, bunun ipuçları sunuldu.Unutmayalım, çocuklarımızı daha çok sevmek, onlarla daha çok ilgilenmek, onlara daha çok zaman ayırmak, daha fazladeğer vermek zorundayız. Onlar bizim en iyi dost olduğumuzu bilir ve bize sonsuz güvenirler. Eğitim metotlarını iyi bilir ve uygularsak, bu güven, bizi çocuk eğitiminde başarıya götürür.

Diğer "Ali Erkan Kavaklı" Kitapları:

1. Başarının Manevi Dinamikleri ve Bediüzzaman
    2. Bilge Öğretmen
    3. Cehennem Vadisi
    4. Başarı İnanç İşidir
    5. Güldeste Meşhur Şairlerden Seçme Şiirler
    6. Çığlık
    7. Çığlık
    8. Avrupalı Mevlevi

Evde ve Okulda Başarılı Eğitimin Sırları - Ali Erkan Kavaklı - Ana Fikri Yorumları