Çıtırlar Farkında Değil - Boris Vian - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 02-27-2011 (18:20)   Son Mesaj: 02-27-2011 (18:20)    Cevap: 0    Gösterim: 589  

02-27-2011

Çıtırlar Farkında Değil - Boris Vian - Ana Fikri

Yayınevi: İthaki Yayınları
    Basım Tarihi: Ekim 2003
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

"Yazdıklarımı yeniden okuyunca, bunları yazanın eğitimli bir herif olduğunu bir kerecik olsun düşünmeyeceksiniz gibi geliyor bana. Mesele sözcük dağaracığı mı? Hayır. Bana göre sorun, Latince alıntıların eksikliğinden kaynaklanıyor. Başlangıçta, bu konuda çaba gösterdim, ama görüyorum ki, kaptırmışım kendimi ve harbiden özenli bir üslupla yola çıkmama rağmen, doğallık galip gelmiş. Olsun. Ama şimdi altını çizmek istediğim şey, tüm bu olan bitenlerin ahlaki yönü. Gördüğümüz gibi önemli olan dürüst olmaktır. Tam anlamıyla her şeyde, içten ve dürüst davrandım. Ve ondan sonra da, aile bağlarına saygılı olmak gerekir. Ben, kardeşimin her şeyden yararlanmasını sağladım. İyi şeylerden de, kötü şeylerden de... ama zaman kardeşçe. Ve el ele. Çıtırlarla işi biraz abarttığımızı söyleyeceksiniz belki de. Ne yapalım yani, çıtırlar farkında değil ki."

Diğer "Boris Vian" Kitapları:

1. Savrulan Otlar Arasında
    2. Generallerin Beş Çayı
    3. Jöleli Şarkılar
    4. Ve Bütün Çirkinler Öldürülecek
    5. Kızlar Farkına Varmıyor
    6. Kızıl Ot
    7. Bütün Ölülerin Derileri Aynıdır
    8. Mezarlarınıza Tüküreceğim

Çıtırlar Farkında Değil - Boris Vian - Ana Fikri Yorumları