Benim Trafik Kitabım - Banu Bozdemir - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 02-26-2011 (10:30)   Son Mesaj: 02-26-2011 (10:30)    Cevap: 0    Gösterim: 622  

02-26-2011

Benim Trafik Kitabım - Banu Bozdemir - Ana Fikri

Yayınevi: Kelime Yayınları
    Basım Tarihi: Mart 2007
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Bir gün okula giderken Her şeye dikkat ederken... Tralla la tralla la... Rap rap rap... Hım hım hım... Bu tekerlemeyi hatırlamayan yoktur sanırım. Okul yolu bana hep trafik kurallarını bilmenin önemini a-nımsatır. Okula servisle ya da yaya giderken yollarda arabalara, trafik levhalarına ve yayalara rastlarız hep, değil mi? Bu da, bize trafik kurallarına sıkı sıkıya uyulması gerektiğini gösterir. Ülkemizde yaşa-nan trafik kazaları, trafik kurallarına yeterince uymamaktan, yeterince bilinçli ve bilgili olmamaktan ve dikkatsizlikten kaynaklanıyor. Bu yüzden trafik, çağımızın en önemli sorunlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Benim Trafik Kitabım, Ağaç yaşken eğilir. atasözünden hareketle bugünün yayaları ve gelece-ğin sürücüleri olan siz küçük kardeşlerimizi, trafik kuralları konusunda bilgilendirmeyi hedefliyor. Kısacası bu kitap, siz sevgili çocukların, kazasız belasız bir çocukluk geçirmelerine yardımcı ol-mak için hazırlandı. Biliyoruz ki, sizler de kitabımızın kahramanları Çağlar ve Doğa gibi trafik kurallarına uyuyor ve uymayanları uyarıyorsunuz, öyle değil mi sevgili çocuklar!

Diğer "Banu Bozdemir" Kitapları:

1. Uzaylı Çocuk
    2. Mışıl Suyu
    3. Küçük Sinemacılar

Benim Trafik Kitabım - Banu Bozdemir - Ana Fikri Yorumları