Bir Dakika Yöneticisi Maymunla Tanıştı - Kenneth Blanchard - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 02-26-2011 (02:40)   Son Mesaj: 02-26-2011 (02:40)    Cevap: 0    Gösterim: 1714  

02-26-2011

Bir Dakika Yöneticisi Maymunla Tanıştı - Kenneth Blanchard - Ana Fikri

Bir Dakika Yöneticisi Maymunla Tanıştı - Kenneth Blanchard - Özeti, Bir Dakika Yöneticisi Maymunla Tanıştı Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Yönetim Geliştirme Merkezi
    Basım Tarihi: Ocak 1970
    Kitap Türü:

Basit bir kural size çok zaman kazandırabilir. Başkasının çözmesi gereken problemi siz çözmeyin. Bir Dakika Yöneticisi dizisinin bu kitabı yöneticilere çok değerli bir şey öğretiyor: Yapmak istediğiniz ve yapmanız gereken işler için nasıl zaman kazanabileceğinizi... Yazarlar, astları tarafından kendilerine getirilen bütün problemleri çözmeye kalkışan yöneticilerin nasıl çıkmaza girdiklerini anlatıyorlar. Canlı ve mizahi bir anlatımla, birçok iş yerinde oynanan senaryoyu gözler önüne seriyorlar. Astlarının sırtında gezmesi gereken maymunların, nasıl yöneticilerin omuzlarına çıktılarını ve onları taşıyamıyacakları bir yük altında çökerttiklerini gösteriyorlar. Bundan sonra adım adım, yöneticilerin problemlerin çözmeleri gereken astlarına nasıl devredebileceklerini ve kendi zamanlarının sahibi olabileceklerini açıklıyorlar. Oncken in; Maymun Yönetimi diye adlandırdığı dört kuralını öğrenerek zamanını, enerjisini ve yeteneklerini iyi yöneten birisi olmanız mümkün.Hafta sonunda veya akşamları, personeliniz evlerindeyken, siz bitmeyen işlerinizi tamamlamak için çalışıyorsanız bu kitabı mutlaka okuyun.

Diğer "Kenneth Blanchard" Kitapları:

1. Liderlik ve Bir Dakika Yöneticisi
    2. Gung Ho! İşletme Kahramanları
    3. Bir Dakika Yönetimi Uygulaması

Bir Dakika Yöneticisi Maymunla Tanıştı - Kenneth Blanchard - Ana Fikri Yorumları