Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Öğretimi - Mustafa Önder - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 02-26-2011 (01:20)   Son Mesaj: 02-26-2011 (01:20)    Cevap: 0    Gösterim: 761  

02-26-2011

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Öğretimi - Mustafa Önder - Ana Fikri

Yayınevi: Akademi Yayınları
    Basım Tarihi: Mart 2008
    Kitap Türü: İslam / Din

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretimi ; İlköğretim okulları müfredatına uygun olarak Eğitim Fakültelerinin ilgili bölümlerinde eğitim gören öğrencilere ders kitabı olarak hazırlanmış bir eser. Dr. Mustafa Önder tarafından kaleme alınan kitap, beş bölüm ve yirmi beş üniteden oluşuyor. Birinci bölümde, dinin tanımı, önemi ve dinlerin sınıflandırılması ele alınırken, ikinci bölümde, İslam dininin iman esasları ile ilgili temel bilgiler anlatılıyor. Üçüncü ve dördüncü bölümde, İslam dininin ibadet ve ahlâk esasları tanıtılarak olumlu olumsuz ahlâki davranışlardan örnekler veriliyor. Beşinci ve son bölümde ise İslam dininin iman, ibadet ve ahlâk esaslarına ait bilgilerin ilköğretim 4. ve 5. sınıf seviyesinde öğretim ilkeleri üzerinde duruluyor.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Öğretimi - Mustafa Önder - Ana Fikri Yorumları