Çeteleşme Kontrgerilla Gladio Susurluk Telekulak - Talat Turhan - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 02-25-2011 (23:20)   Son Mesaj: 02-25-2011 (23:26)    Cevap: 1    Gösterim: 848  

02-25-2011

Çeteleşme Kontrgerilla Gladio Susurluk Telekulak - Talat Turhan - Ana Fikri

Yayınevi: Akyüz Kitabevi
    Basım Tarihi: Haziran 1999
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

1998 yılı başında yayınevi "Özel Savaş, Terör ve Kontrgerilla" ve "Kontrgerilla Cumhuriyeti" adlı yapıtlarımın tükenmek üzere olduğunu hatırlatarak yeni baskı yapmak için izin istedi. Bana bir süre tanınmasını diledim. Çünkü, yapıtlarıma konu olan sorunlar güncelliğini koruyor ve Dünya genelinde işlevselliğini sürdürüyordu. Bu nedenle gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında yayınlar süregelmekteydi ve konular Internet te yer almıştı.Tüm bu oluşumu kapsayan yeni bir yapıt yapabilmek için altı ay eve kapanıp kaynak çalışmasına giriştim. Okuduğum yapıtlar ve taradığım dosyalardan çıkardığım özetler bir klasörü doldurdu. İstediğimi yapabilmek için daha fazla zamana gereksinim olduğunu algıladığım için, geçen yıl Ekim ayından bu yana "Özel Savaş, Terör ve Kontrgerilla" adlı yapıtımı güncelleştirmeye çalıştım. Bambaşka bir yapıt oluştu... Aslında, "Kontrgerilla Cumhuriyeti" adlı yapıtımın "Özel Savaş... "nın devamı niteliğinde olmasına karşın, genellikle okuyucular tarafından ayrı bir yapıt gibi algılandı. Anılan yapıtın yayına hazırlanması döneminde İstanbul dışında olduğum için, editör en azından benim bağışlamam olanaksız hatalar yapmıştı. Bu yanlışın sorumluluğunu yüklenerek geç kalmış da olsam özür dilerim. Tüm hatalarına karşın özellikle "Kontrgerilla Cumhuriyeti" adlı yapıtın ismi tutmuş ve kamuya mal olmuştu... Öylesine ki "Kediler Cumhuriyeti" adında bile kitap yazılıp yayınlanmıştı...

Diğer "Talat Turhan" Kitapları:

1. Faşizme Karşı Dilekçeler
    2. Küreselleşmenin Şifresi

Çeteleşme Kontrgerilla Gladio Susurluk Telekulak - Talat Turhan - Ana Fikri Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  02-25-2011, 23:26

--->: Çeteleşme Kontrgerilla Gladio Susurluk Telekulak - Talat Turhan - Özeti

Paylaşım için teşekkürler
    ÜSKÜDARLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) ÜSKÜDARLI