Hayat Semaverin Deminde - Mehmet Uhri - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 02-25-2011 (23:43)   Son Mesaj: 02-25-2011 (23:43)    Cevap: 0    Gösterim: 705  

02-25-2011

Hayat Semaverin Deminde - Mehmet Uhri - Ana Fikri

Yayınevi: Selis Kitapları
    Basım Tarihi: Eylül 2006
    Kitap Türü: Öykü / Edebiyat

Bu arada oltalarımızın düğümü çözülmüştü. "Sahi sormayı unuttum. Siz ne iş yapıyordunuz?" diyecek oldu. "Hiç, öyle biriyim dedim. "Ara sıra buralara gelip balık tutan, kısmeti olursa oltasını birilerinin oltasına dolaştırıp muhabbet arayan, hayata muhabbet bulaştırmaya çabalayan biriyim" dedim. Gülümseyerek kafasını salladı. Kovasında duran canlı balıklardan birini eline alıp "Dolaşan oltamızın hakkını vermek lazım" diyerek boğazın mavi sularına bıraktı... Hayatın başka türlü aktığına dair her türlü suni gündeme karşı Mehmet Uhri, muhabbet ehli bir doktorun penceresinden hayata tutunmaya çabalayanları, her şeye rağmen kendi gündemlerini yaşayanları hikaye ediyor bu kitapta... Kimi zaman bir bahçıvan, kimi zaman bir öğretmen, kimi zaman bir balıkçının sohbetinde, kentleşmeyle birlikte hayatın ıskaladığımız güzelliklerini hatırlayacaksınız.

Hayat Semaverin Deminde - Mehmet Uhri - Ana Fikri Yorumları