Duygusal Yönetim / Başarılı Yönetici Olmanın Sırla - Kaya Arsoy - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 02-25-2011 (12:00)   Son Mesaj: 02-25-2011 (12:00)    Cevap: 0    Gösterim: 603  

02-25-2011

Duygusal Yönetim / Başarılı Yönetici Olmanın Sırla - Kaya Arsoy - Ana Fikri

Yayınevi: Siyah Beyaz Yayınevi
    Basım Tarihi: Mart 2008
    Kitap Türü:

Her ne kadar problemi iki kişi yaratsa da çözüm bir kişinin çabası ile oluyor. İşyerlerinde de durum aynı, bazı ilişkilerimizde çok iyiyiz, bazılarında ise güvensiz, problemli, rahatsız ve kızgınız. Patronumuza kızıyoruz, eşimize erkek arkadaşımıza bizi anlamadığı için güceniyoruz Bazen de suçlanıyoruz. İkili ilişkilerimizde her zaman beni anlamıyorsun, sana anlatamıyorum gibi duygusallık yüklü cümleler etrafta uçuşuyor. Suçlu hep karşımızdaki mi? Yoksa bilmeden bilinçaltımızın da devreye girmesi ile onları biz mi o hale getiriyoruz? Bizim davranışlarımızı değiştirmemiz karşımızdakinin de davranışlarını değiştirir mi? Bu kitabın amacı çalışma hayatında ve yaşamda karşımızdakilerle yaşadığımız zorluklarla ilgili sizleri düşündürmek, daha iyi, inanılır, kullanılır çözümler üretmenizi, cevağlar bulmanızı sağlamak.

Duygusal Yönetim / Başarılı Yönetici Olmanın Sırla - Kaya Arsoy - Ana Fikri Yorumları