Dört Halifeden Vecizeler Sözlüğü - Mehmet Yılmaz - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 02-23-2011 (18:50)   Son Mesaj: 02-23-2011 (18:50)    Cevap: 0    Gösterim: 638  

02-23-2011

Dört Halifeden Vecizeler Sözlüğü - Mehmet Yılmaz - Ana Fikri

Yayınevi: Şule Yayınları
    Basım Tarihi: Nisan 2003
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Kendini düzelt yoksa halk seni düzeltir.İyi yönetirsem bana yardımcı olunuz, kötü yönetirsem beni uyarınız ve düzeltiniz.Yardım Allah tan işte sana O yeter. O na verdiğin sözü tut, O da isteğini yerine getirsin.Sevmen aşırı, sevmemen yıpratıcı olmasın!-Hz. Ebubekir-Allah a karşı sorumluluk bilincinde olanları dost edin!Çocuklarınıza, okuma yazmayı, yüzücülüğü, atıcılığı ve biniciliği öğretiniz.Eminin güçsüzlüğünden, güçlünün hainliğinden Allah a şikayetçiyim.Hesaba çekilmeden önce kendinizi hesaba çekiniz.-Hz. Ömer-Gönlü, dünya kaygısı karartır, ahiret kaygısı ağartır.Allah tan korkunuz; çünkü O ndan korkmak insanı her kötülükten koruyan bir kalkandır.Muhammed in (s.a.) göğü yağmakta, denizleri dalgalanmakta, çeşmeleri akmakta, dereleri coşmaktadır.Vallahi, Allah ın beni doğru yola erdirmesinden sonra, dinime hiçbir karşılık istemedim.-Hz. Osman-Dünyaya kul olan sonsuza dek beladadır.Geçici evi onarıp, kalıcı evi bırakana şaşarım!Esenlik, günahları bırakmadadır.Affetme zaferin zekatıdır.-Hz. Ali-

Diğer "Mehmet Yılmaz" Kitapları:

1. Postmodern Söyleşiler
    2. Samsunspor - Kırmızı Beyaz Siyah
    3. Heykel Sanatı
    4. Modernizmden Postmodernizme Sanat
    5. Sanatın Felsefesi Felsefenin Sanatı
    6. Sanatçıları Okumak ya da Hayali Söyleşiler

Dört Halifeden Vecizeler Sözlüğü - Mehmet Yılmaz - Ana Fikri Yorumları