Bir Sen Kaldın Yalnızlık Gelince - Ali Poyrazoğlu - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 02-22-2011 (09:30)   Son Mesaj: 02-22-2011 (09:30)    Cevap: 0    Gösterim: 725  

02-22-2011

Bir Sen Kaldın Yalnızlık Gelince - Ali Poyrazoğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Merkez Kitapçılık ve Yayıncılık
    Basım Tarihi: Nisan 2006
    Kitap Türü: Öykü / Edebiyat

Anasıyla ayrıyız. İki ay oldu boşanalı. Çocuğa kolay olsun diye ona da aynı sokakta ev tuttum. Gönderdim anasına. Anası "Ne bu karnenin hali?" demiş. "Babamdan dolayı kalıtımsal olabilir. Belki de parçalanmış aile çocuğu olmaktan... Bilemiyorum..." buyurmuş bizimki. Oturup konuşmuşlar anasıyla. Benden dolayı kalıtımsal olduğuna karar vermişler salaklığının. Mutluyum, ailem beni seviyor. Ali Poyrazoğlu, renkli bir ömrün süzgecinden geçirdiği gözlemleriyle bir tiyatro sahnesi saydığı hayata ayna tutuyor. İnce ince alaya alıyor hayatı ve hayatın içindeki oyuncuları. Şaşırmayın: Kimisi tanıdık gelebilir sizlere bu okuyacaklarınızın. Bu kitabın sayfalarına girmeden önce de anlatıyordu Ali Poyrazoğlu onları, ama el altından. Eğlenceli, keyifli, uçuk-kaçık, yine de düşündürücü küçük öykücükler. Tadını çıkarın.

Diğer "Ali Poyrazoğlu" Kitapları:

1. İçimdeki Timsah
    2. Ödünç Yaşamlar

Bir Sen Kaldın Yalnızlık Gelince - Ali Poyrazoğlu - Ana Fikri Yorumları