Hitler Bana Dedi ki - Herman Rauschnıng - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 02-21-2011 (03:11)   Son Mesaj: 02-21-2011 (03:11)    Cevap: 0    Gösterim: 590  

02-21-2011

Hitler Bana Dedi ki - Herman Rauschnıng - Ana Fikri

Yayınevi: Örgün Yayınevi
    Basım Tarihi: Ağustos 2004
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Bağlarının koparılmasına olanak olmayan yeni bir imparatorluğun çelik çekirdeğini üreteceğim. Avusturya, Bohemya ve Morevya, Batı Polonya! Özgür azınlıksız, aralıksız, kırılmaz yüz milyon kişilik bir blok! İşte egemenliğimizin sağlam temeli. Bu blokun çevresinde, her şeyde önce doğu Avrupa birliği. Polonya, Baltık devletleri, Macaristan, Balkan devletleri, Ukranya, Volga alanı, Gürcistan... Bu birlik olacak, fakat Almanya ile aynı haklara sahip olmayacaklar, kendilerine özgü ekonomisi, siyaseti, ordusu bulunmayan ikinci derece uluslar birliği. Bu ülkelerden birine bile insanlık temelleri içinde ayrıcalık vermek bir an bile aklımdan geçmiyor. Dostlarla düşmanlar arsında fark gözetmeyeceğim. Küçük devletler dönemi geçti. Sonra batıda yeni bir bağlı devletler sistemi: Kuzey Fransa, Filandr ve Hollanda birliğive sonra kuzeyde Danimarka, İsveç ve Norveç birliği. Hitler

Hitler Bana Dedi ki - Herman Rauschnıng - Ana Fikri Yorumları