Doğu nun Yedinci Oğlu Sezai Karakoç - Turan Karataş - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 02-20-2011 (16:30)   Son Mesaj: 02-20-2011 (16:30)    Cevap: 0    Gösterim: 637  

02-20-2011

Doğu nun Yedinci Oğlu Sezai Karakoç - Turan Karataş - Ana Fikri

Yayınevi: Kaknüs Yayınları
    Basım Tarihi: Eylül 1998
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Ben güneyli çocuk arkadaşım ben güneyli çocuk Günahlarım kadar ömrüm vardır Ağarmıyan saçımı güneşe tutuyorum Saçlarımı acının elinde unutuyorum Parmaklarımdan süt içmeye çağırıyorum seni Ben güneyli çocukla arkadaşım ben güneyli çocuk Bir milletin edebiyat tarihini sınırları sonsuz bir semaya benzetirsek o tarihteki sanatçıları da oradaki yıldızlar gibidir. Hikaye, deneme, piyes, inceleme, hatırat, çeviri, fıkra ve özellikle de şiir sahasında şu ana kadar elli küsür eser kaleme almış olan, altmış beş yıllık bir yaşam koşusunun kırk beş yılını sanat, edebiyat ve davasına vakfeden Sezai Karakoç da zifiri gösteren bir yıldız. Bu eser bu hızır soluklu çağdaş ereni üç bölümde anlatmaya çalışıyor: İlk bölüm hayat ve insan da Karakoç un biyografik hayatı, ikinci bölüm Sanat da başta şiir olmak üzere edebi portresi, üçüncü bölüm Teknik te ise tanıdığı simalar ile sanat ve edebiyat hakkındaki görüşlerine yer veriliyor.

Diğer "Turan Karataş" Kitapları:

1. Şiir Konakları
    2. Şiir Vadilerinde
    3. Sezai Karakoç - Doğu nun Yedinci Oğlu

Doğu nun Yedinci Oğlu Sezai Karakoç - Turan Karataş - Ana Fikri Yorumları