Bir Devrin Romanı - Halide Nusret Zorlutuna - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 02-19-2011 (03:50)   Son Mesaj: 02-19-2011 (03:50)    Cevap: 0    Gösterim: 671  

02-19-2011

Bir Devrin Romanı - Halide Nusret Zorlutuna - Ana Fikri

Yayınevi: L&M Yayınları
    Basım Tarihi: Nisan 2005
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

Asıl aşkın ne demek olduğunu ben Neyyir Baha da gördüm, tanıdım ve ikimiz müşterek Asıl Aşk adlı bir piyes yazdık. Bazen ben onlara giderdim, bazen o küçücük oğlu Gavsi (Ozansoy) ile beraber bizim eve gelirdi. Kıymetli insan, Reşat Nuri (Güntekin) Darülbedayi Tiyatrosu nun edebi heyetinde çalışıyordu. Kendisiyle şimdi elimde bulunan mektubuna göre, henüz şahsen tanışmamıştık. Mektubun tarihi: 17 Mayıs 1337. Mektubu aynen buraya alıyorum. Hanımefendi, Bendeniz de sizi şahsen tanımıyorum. Fakat imzanızı nerede görsem samimi bir ruh arkadaşıyla karşılaşmış gibi üstündeki satırları merak ve zevkle okurum. Pek hürmet ettiğim ve sevdiğim bir şahsiyet olan Neyyir Baha Hanımefendiyle beraber yazdığımız "Asıl Aşk"ı zevk ile okudum. En çok lisanını ve sözlerindeki inceliğini tattım. Eser henüz Darülbedayi Meclisi nce okunmamıştır. Çünkü ramazan repertuarını itmam etmek telaşı bizi biraz yoruyor.

Diğer "Halide Nusret Zorlutuna" Kitapları:

1. Beyaz Selvi
    2. Aydınlık Kapı
    3. Benim Küçük Dostlarım

Bir Devrin Romanı - Halide Nusret Zorlutuna - Ana Fikri Yorumları