Bir Overlokçu Kıza İlan-ı Aşk Lanetli Sınıf - 2 - İdris Özyol - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 02-18-2011 (15:50)   Son Mesaj: 02-18-2011 (15:50)    Cevap: 0    Gösterim: 589  

02-18-2011

Bir Overlokçu Kıza İlan-ı Aşk Lanetli Sınıf - 2 - İdris Özyol - Ana Fikri

Bir Overlokçu Kıza İlan-ı Aşk Lanetli Sınıf - 2 - İdris Özyol - Özeti, Bir Overlokçu Kıza İlan-ı Aşk Lanetli Sınıf - 2 Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Birey Yayıncılık
    Basım Tarihi: Ağustos 2000
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Kalbimiz yeryüzüdür bizim ve yeryüzü kalbimizdir.Hayatı, avucunun içine konulmuş bir kalp, bir damar, bir çift göz gibi hissetmelisin.Endülüs önündeki çılgın ateşi gören bir adam, hatırlayan ve asla unutmayan bir adam.Geçtiğim yoldaki aynaları ters çevirdim.Biz genişletmezsek genişlemez hayat.Elinizdeki kitapta yer alan metinler, hayata kıyısından, görünmeyen yanından bakan ve derin, yakıcı, sarsıcı anlamlar çıkaran ayrıksı, "şiirsel" denemelerden oluşuyor.Ayrıntıları önemsiyorsanız, hayatı önemsiyorsanız, insanı önemsiyorsanız, bu metinlere tiryaki olacaksınız demektir. Hayatın labirentlerinde dolaşarak, kalbinizde bir ahlakı ve "isyanı" büyütmek için bu kitaptaki protest ve "kült" metinler, döne dolaşa okuyacağınız; okurken coşacağınız ve yaşayacağınız metinler.İdris Özyol, tıpkı önceki kitabında olduğu gibi bu kitabında da, hayatı, insanı kalbinden, derinden kıskıvrak yakalayan içtenlikli ama silkeleyeci bir tavrı seslendiriyor.Yayınevimiz genç kuşağın "kült" yazarlarından ve şairlerinden İdris Özyol un "kurşun gibi" metinlerini yayımlamaktan; yeni, coşkulu, kabına sığmayan, içinde her daim bir aşkı ve isyanı büyüten yazarlara kapı aralamaktan kıvanç duyuyor.

Diğer "İdris Özyol" Kitapları:

1. Lanetli Sınıf Ne Mutlu Bana ki Lahmacun Yiyebiliyo
    2. Lanetli Sınıf Ne Mutlu Bana ki Lahmacun Yiyebiliyo

Bir Overlokçu Kıza İlan-ı Aşk Lanetli Sınıf - 2 - İdris Özyol - Ana Fikri Yorumları